SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jędrzej Kodymowski w Trójce o innych porach. „Scena Kodyma” przesunięta na rano

Audycja „Scena Kodyma” w radiowej Trójce, prowadzona przez muzyka Jędrzeja Kodymowskiego, na stałe została przesunięta z piątkowych popołudni na niedzielne poranki. Natomiast jego cykl „Apteka nocna” nie jest już emitowany dwa razy w tygodniu.

Jędrzej Kodymowski w studiu Polskiego Radia, fot. screen z YouTube / PolskieRadio 24Article

„Scena Kodyma” w niedziele po serwisie informacyjnym o godz. 8 zaczęła być emitowana z początkiem lipca. To zmiana na stałe, audycja o tej porze pojawia się także we wrześniu. Każde wydanie trwa niecałą godzinę.

Wcześniej „Sceny Kodyma” można było słuchać w piątki po godz. 18:00. W ramówce pojawiła się na stałe w 2021 roku. Natomiast jesienią 2020 roku, po drugiej fali odejść dziennikarzy i wydawców z radiowej Trójki, Jędrzej Kodymowski prowadził w rozgłośni różne pasma popołudniowe z muzyką.

Na jej antenie zadebiutował latem 2018 roku cyklem „Apteka nocna”. Od lutego br. audycja, trwająca dwie godziny, była emitowana dwa razy w tygodniu: z piątku na sobotę i niedzieli na poniedziałek o godz. 2:00. Od czerwca pojawiała się w różne noce, ale też dwukrotnie w tygodniu.

W drugiej połowie sierpnia to się zmieniło: „Apteka nocna” tak jak do stycznia br. jest nadawana raz w tygodniu, obecnie ze środy na czwartek o godz. 1:00.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jędrzej Kodymowski od kilku lat regularnie pojawia się jako komentator w porannym programie Michała Rachonia „Jedziemy dalej” w TVP Info. Rachoń parokrotnie zapraszał też muzyka do swoich audycji w Polskim Radiu 24.

 

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,6 proc. rok wcześniej.

Więcej na wynagrodzenia w Polskim Radiu

W ub.r. przychody Polskiego Radia zmalały o 8 proc. do 315,8 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 19,9 do 55,1 mln zł, bo nadawca tylko nieznacznie ograniczył koszty. Sprzedaż reklam i sponsoringu skurczyła się o prawie 40 proc. W tym roku spółka spodziewa się minimalnego zysku, głównie dzięki wyższej rekompensacie abonamentowej.

Zdecydowaną większość środków Polskiego Radia stanowią wpływy z abonamentu rtv i rekompensaty z budżetu państwa. Według planu biznesowego przekazanego przez nadawcę organom nadzorującym spółkę w ub.r. wyniosły one 252,87 mln zł, wobec 285,87 mln zł rok wcześniej. Nakłady na wynagrodzenia zwiększyły się ze 146,54 do 156,08 mln zł, a na inne świadczenia pracownicze - z 28,06 do 30 mln zł. Więcej kosztowały też emisja, częstotliwości i inne opłaty związane z nadawaniem (wzrost z 50,05 do 50,93 mln zł) oraz zużycie materiałów i energii (z 10,55 do 13,67 mln zł).

Na ten rok Polskie Radio prognozuje dużo wyższe przychody - 402 mln zł. Przede wszystkim zwiększą się przychody z abonamentu i rekompensaty - o jedną trzecią, do 337,86 mln zł, bo rekompensatę dla mediów publicznych podwyższono z 2 do 2,7 mld zł (KRRiT zdecydowała, że do centrali Polskiego Radia trafi 187 mln zł).

Dołącz do dyskusji: Jędrzej Kodymowski w Trójce o innych porach. „Scena Kodyma” przesunięta na rano

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jedrus
no i ?
odpowiedź
User
510 ANT 75
"Kiedyś na nich plułeś, dziś im służysz" - APTEKA System
odpowiedź
User
Agnieszka
to taka postać że jakby z dnia na dzień zniknął nikt by nie zauważył
odpowiedź