SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jeromir Bieńkowski szefem wydawców wideo w Ringier Axel Springer Polska

Od lutego Jeromir Bieńkowski będzie pracował w Ringier Axel Springer Polska jako szef wydawców wideo. Poprzednio był przez 14 lat związany z Polsatem, w RASP zastąpi Marcina Jędrasiewicza.

Article

Jako szef wydawców wideo w Ringier Axel Springer Polska Jeromir Bieńkowski będzie odpowiedzialny za zarządzanie zespołem wydawców oraz kontakt i współpracę ze wszystkimi redakcjami firmy w kwestii planowania działań reporterskich, wydarzeń na żywo, w tym transmisji. Będzie podlegał bezpośrednio Sabinie Lipskiej, dyrektorowi wideo w Ringier Axel Springer Polska.

Poprzednio szefem wydawców wideo był Marcin Jędrasiewicz, który przeszedł do Ringier Axel Springer Polska na początku 2015 roku z Interii. Jędrasiewicz nadal będzie pracował w RASP.

Jeromir Bieńkowski od 2006 roku był związany z Telewizją Polsat, przede wszystkim w kanałem Polsat News. W ostatnich latach był producentem i głównym wydawcą programów publicystycznych i informacyjnych, takich jak: „Wydarzenia”, „Wydarzenia i opinie” oraz wieczory wyborcze.

Bieńkowski będzie kolejną nową osobą w pionie internetowym Ringier Axel Springer Polska. W kwietniu funkcję szefa strony głównej Onet.pl obejmie Krzysztof Majak (poprzednio związany z Wirtualną Polską), a zajmujący obecnie to stanowisko Daniel Bednarek obejmie funkcję sekretarza redakcji segmentu Onet.

Według badania Gemius/PBI w listopadzie ub.r. strona główna Onetu zanotowała 11,55 mln użytkowników, 428,44 mln odsłon oraz 46 minut i 51 sekund średniego czasu korzystania przez internautę. Natomiast wszystkie strony i aplikacje internetowe Ringier Axel Springer Polska w grudniu ub.r. miały 21,04 mln odwiedzających i 2 mld odsłon.

W 2018 roku Ringier Axel Springer Polska (wydający też szereg tytułów prasowych) osiągnął 6 mln zł zysku netto. W ciągu roku firma połączyła się z 10 powiązanymi z nią spółkami. Ze względu na restrukturyzację Ruchu utworzyła 28,7 mln zł rezerwy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jeromir Bieńkowski szefem wydawców wideo w Ringier Axel Springer Polska

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
I świat zadrżał w posadach ...
4 2
odpowiedź
User
vanessa
Polsat nie umie utrzymać ludzi
12 0
odpowiedź
User
d;;;
d
0 1
odpowiedź
User
wesołek
Jero, gratulacje z powodu nowej pracy i ucieczki z Polsatu.

Ludzie, zobaczcie, da się! Tam też jest życie, wcale nieprawda co mówi szefostwo, że poza Polsatem nie ma świata!
8 0
odpowiedź
User
andree
Polsat za Henia to była zupełnie inna firma.
3 1
odpowiedź