SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jerzy Jachowicz w szpitalu. Doznał zawału

Dziennikarz Jerzy Jachowicz, w ostatnich latach związany z Polskim Radiem i tygodnikiem „Sieci”, doznał rozległego zawału serca i trafił do szpitala.

Informację o swoich problemach zdrowotnych Jerzy Jachowicz przekazał Krzysztofowi Świątkowi, redaktorowi naczelnemu Polskiego Radia 24. - Zadzwonił do mnie Jurek Jachowicz z informacją.... że przebywa w szpitalu po rozległym zawale serca..  jest już lepiej - opisał Świątek w niedzielę w południe na platformie X.

- Żartował, by informację przekazać, bo "chce zostać szefem Europejskiej Agencji Informacyjnej, która z pewnością powstanie". Zapewniłem Jurka o naszym wsparciu - dodał.

Jerzy Jachowicz w maju br. skończył 85 lat. W Polskim Radiu od kilku lat prowadzi cotygodniową audycję „Przekładaniec Jachowicza” na antenie PR24 oraz jest w gronie gospodarzy wywiadów politycznych w Jedynce, m.in. w pasmie „W samo południe”. Od 11 lat pisze felietony do tygodnika „Sieci”.

Wcześniej Jerzy Jachowicz był związany m.in. z „Dziennikiem”, „Newsweek Polska”, w latach 1989-2005 - z „Gazetą Wyborczą”. Współpracował też z radiową Trójką i Telewizją Polską.

Był działaczem opozycji demokratycznej (NSZZ „Solidarność”), jest jednym z prekursorów dziennikarstwa śledczego w Polsce. Zajmował się głównie problematyką przestępczości zorganizowanej i jej powiązań z dawnym aparatem bezpieczeństwa PRL. Pisał m.in. o zabójstwie Grzegorza Przemyka, niszczeniu dokumentów na zlecenie gen. Buły. Wiosną 1990 roku nieznani sprawcy podpalili mieszkanie dziennikarza w Pruszkowie, w pożarze zginęła jego żona Maria.

W sierpniu 2017 roku Jachowicz został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę krzyżem Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i publicystycznej”. Rok później otrzymał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Dziennikarz napisał autobiograficzną książkę „Z archiwum Jerzego Jachowicza” (wyd. w 2008 roku).

Dołącz do dyskusji: Jerzy Jachowicz w szpitalu. Doznał zawału

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Dużo zdrowia!
23 4
odpowiedź
User
Zdrówka
Zdrowia, tylko niech już nie sączy propagandy w Polskim Radiu, tych obrzydliwych wazeliniarskich wywiadów z przyjacielem Kaczyńskim.
38 11
odpowiedź
User
Rajmund z Pasymia
Będzie L4, potem rekonwalescencja i po przedterminowych wyborach za półtora roku będzie "obiektywnie" atakował nieprawomyślnych.
18 12
odpowiedź