SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowi szefowie TVP Dokument i TVP Polonia, Magdalena Tadeusiak z nową funkcją

Dyrektorem TVP Dokument został Jerzy Kopański, a w TVP Polonia taką funkcję objął Jakub Dybek. Na nowe stanowisko przeszła też Magdalena Tadeusiak.

fot. akpaArticle

Jako dyrektor TVP Dokument Jerzy Kopański zastąpił Piotra Legutkę, który pozostaje szefem TVP Historia. Kopański poprzednio był w Telewizji Polskiej dyrektorem Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych.

Na czele tej agencji stanęła teraz Magdalena Tadeusiak, poprzednio dyrektor TVP Polonia. Natomiast na stanowisko szefa TVP Polonia mianowany został Jakub Dybek, poprzednio funkcję kierownika działu kreacji i rozwoju form dokumentalnych w Agencji Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych.

Kilka dni temu dyrektorem TVP Kultura został publicysta Artur Bazak. Pełniąca poprzednio tę funkcję Kalina Cyz nadal będzie zarządzała Teatrem Telewizji.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

TVP z 51 mln zł straty netto

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała 50,7 mln zł straty netto, pod kreską była pierwszy raz od 2016 roku. Co prawda jej przychody wzrosły mocniej od wydatków operacyjnych, ale obsługa rekompensaty abonamentowej przyniosła aż 184 mln zł kosztów. Przychody spółki zwiększyły się w ub.r. o 9,5 proc. do 3,56 mld zł, z czego wpływy sprzedażowe netto - z 3,15 do 3,14 mld zł. Natomiast koszty wytworzenia produktów na własne potrzeby poszły w górę z 88,2 do 166,3 mln zł, a wynik ze zmiany stanu produktów poszedł w dół z 19 mln zł zysku do 17,9 mln zł straty.

Łączna liczba pracowników Telewizji Polskiej w ub.r. zmniejszyła się z 2 913 do 2 893, a liczba etatów - z 2888,95 do 2 876,08. Zatrudnienie w spółce było o ponad 100 pracowników i etatów niższe niż planowane przed rokiem.

W TVP zatrudniono w ub.r. 274 nowych pracowników. Równocześnie ze spółką rozstało się 289 osób: 90 przeszło na emeryturę,, dwie na renty 61 odeszło za porozumieniem stron, 54 złożyły wypowiedzenia, dwóm wypowiedzenia złożyła firma, 80 pożegnało się z innych przyczyn (m.in. wygaśnięcia umowy, np. zawartej na czas określony lub próby, czy śmierci).

Dołącz do dyskusji: Nowi szefowie TVP Dokument i TVP Polonia, Magdalena Tadeusiak z nową funkcją

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wolne media Sorosa
A w TVN zwolnienia 🤣
odpowiedź
User
Promek
Co oni wyrabiają nie liczą nic podatków...gdzie 2,8mln
odpowiedź
User
Iryk
Dają swoim robote a innych zwalniają TVP... Czemu nie wywalą Holeckiej bo robiła Kurskiemu a on śmiał, Kurska patrzyła z boku i nic dno
odpowiedź