SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jerzy Sułowski redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej”, Wojciech Harpuła zostaje w Polska Press Grupie

Wojciech Harpula nie jest już redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej” (Polska Press Grupa). To efekt wewnętrznego postępowania przeprowadzonego przez wydawcę po tym, jak Harpuli zarzucono redagowanie dla konkurencyjnego portalu wywiadu polityka kandydującego na prezydenta Krakowa. Na stanowisku naczelnego „Gazety Krakowskiej”zastąpił go Jerzy Sułowski.

Article

Pod koniec stycznia krakowscy dziennikarze wytknęli Wojciechowi Harpule, że pomógł redagować tekst wywiadu z Łukaszem Gibałą, który opublikowany został na konkurencyjnym portalu LoveKraków.pl w październiku 2017 roku. Dziennikarze doliczyli się 276. poprawek i uwag, naniesionych osobiście przez redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej”.

Polska Press oświadczyła wówczas, że zostały wszczęte działania sprawdzające w tej sprawie. - Jeśli w toku prowadzonych prac wykazane zostaną nieprawidłowości, wyciągniemy stosowne konsekwencje - poinformowała nas Joanna Pazio, rzecznik prasowy Polska Press Grupy. Na początku lutego okazało się jednak, że Wojciech Harpula miał także zredagować książkę tego samego polityka.

W czwartek Wojciech Harpula został odwołany z funkcji redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej”. W oficjalnym komunikacie Polska Press Grupa podaje, że odchodzi on ze stanowiska.

Nieoficjalnie jednak wiemy, że zmiana redaktora naczelnego powiązana jest z rezultatem wewnętrznego dochodzenia, prowadzonego przez wydawcę. W czwartek krakowską redakcję odwiedził przedstawiciel zarządu Polska Press i zakomunikował o zmianie: redaktorem naczelnym za Harpulę zostaje jego dotychczasowy zastępca, Jerzy Sułowski. Formalnie zaczyna kierować redakcja od piątku 23 lutego.

Sułowski z prasą związany jest od ponad 30 lat. Karierę zaczynał w 1985 roku w „Echu Krakowa”. W latach 1995-2007 związany był z „Super Expressem”, gdzie pełnił m.in. funkcję zastępcy redaktora naczelnego, a także stworzył i zarządzał redakcją w Nowym Jorku. Z Polska Press Grupą i „Gazetą Krakowską” związany jest od 11 lat.

Jak informuje w oficjalnym komunikacie wydawca, Wojciech Harpula pozostaje w Grupie na - pełnionym dotychczas równolegle - stanowisku dyrektora ds. rozwoju internetu w Krakowie. Dodatkowo zajmie się także prowadzeniem nowych projektów biznesowych w oddziale. Komunikat nie precyzuje jednak, jakie mają to być projekty.

Z danych ZKDP wynika, że w całym 2017 roku średnia sprzedaż „Gazety Krakowskiej” wynosiła 13 234 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jerzy Sułowski redaktorem naczelnym „Gazety Krakowskiej”, Wojciech Harpuła zostaje w Polska Press Grupie

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Press
To raczej nadal będzie gibalowska gazeta. Harpula ustawił już dawni wszystko pod gibałę, wystarczy prześledzić nazwiska publikujące w tej lecącej na mordę gazetce!
odpowiedź
User
Id
Teraz harpula będzie pracował dla gibały w internecie.... dobra zmiana!
odpowiedź
User
Adam
Jurek jest gwarancją wysokiej jakości produktu i "odświeżenia" atmosfery. W pełnym tego słowa znaczeniu...
odpowiedź