SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jerzy Zięba zawiesił współpracę ze „Zdrowiem bez leków”. Wydawca pisma: rezygnacja ze sprzedaży jest bezprawna

Dystrybutorzy miesięcznika „Zdrowie bez leków” rezygnując z jego sprzedaży działają nieracjonalnie i bezprawnie - twierdzi Grzegorz Tamecki, prezes wydawnictwa Mediacom Press. Z dystrybucji wycofały się już sieci sklepów Biedronka i Carrefour, a także Empik i Poczta Polska. Natomiast Jerzy Zięba zawiesił współpracę ze „Zdrowiem bez leków”, a Mediacom Press poprosił go o wyjaśnienia.

Jerzy Zięba, fot. youtubeArticle

„Zdrowie bez leków”  to miesięcznik prozdrowotny, skupiający się na opisywaniu naturalnych, ale też niekonwencjonalnych metody leczenia.

Jednym ze stałych współpracowników pisma jest Jerzy Zięba - specjalista od metod, które budzą wątpliwości w środowisku lekarzy (promuje m.in. unikanie szczepień). Kilkanaście dni temu w internecie pojawił się apel do właścicieli sieci sklepów Carrefour i Biedronka, by wycofały pismo ze sprzedaży. W ubiegłym tygodniu zniknęło ono z obu sieci. - Po dogłębnej analizie treści znajdujących się w magazynie oraz biorąc pod uwagę oczekiwania naszych klientów i dobre praktyki rynkowe, podjęliśmy decyzję o wycofaniu wspomnianego czasopisma ze wszystkich sklepów sieci Biedronka - poinformował portal Wirtualnemedia.pl Damian Gaca, kupiec odpowiedzialny za ofertę prasy w sieci Biedronka. Z Allegro zniknęły też książki Jerzego Zięby. - Usunęliśmy oferty sprzedaży książek tego autora ze względu na naruszenie regulaminu Allegro - informuje Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy serwisu. W tym tygodni ze sprzedaży „Zdrowia bez leków” wycofały się Empik i Poczta Polska, która początkowo nie widziała ku temu podstaw.

Firma Mediacom Press, wydawca „Zdrowia bez leków”, nie odpowiadał konsekwentnie na nasze pytania, co zrobi w obliczu utraty tylu punktów dystrybucji. Wczoraj jednak otrzymaliśmy jej stanowisko.

- Rezygnacja z dystrybucji miesięcznika będąca konsekwencją bezpodstawnego donosu jednego z nowopowstałych, anonimowych portali internetowych (m.in. brak możliwości skontaktowania się z kimkolwiek z redakcji) uważamy, za działanie nieracjonalne, nie mające najmniejszego uzasadnienia prawnego - czytamy w komunikacie podpisanym przez Grzegorza Tameckiego, prezesa Mediacom Press.

Tamecki przekonuje, że „Zdrowie bez leków” nigdy nie złamało żadnych przepisów prawa, w tym również prawa prasowego. - Wycofanie nas z dystrybucji przez określone sieci sprzedaży pozbawione jest podstaw prawnych, w tym jest wynikiem działań noszących znamiona nieuczciwej konkurencji oraz naruszających zasadę wolności mediów wyrażoną w art. 14 Konstytucji RP - ocenia.

Przytacza argument, że pismo oprócz tekstów Jerzego Zięby zamieszcza artykuły dyplomowanych lekarzy medycyny, profesorów nauk medycznych i a także naturoterapeutów, zielarzy oraz osoby zajmujące się medycyną naturalną. - Zawsze akcentujemy wiodącą rolę lekarzy prowadzących pacjenta oraz konieczność wyczerpującej diagnostyki klinicznej Publikujące na naszych łamach osoby, uważane za kontrowersyjne, to mały procent z kilkudziesięciu piszących dla nas specjalistów - podkreśla prezes Mediacom Press.

Grzegorz Tamecki zaznacza, że wydająca miesięcznik spółka ma w 100 procentach polski kapitał i nie jest związana z żadną korporacją. - Jesteśmy niezależni i tacy chcemy pozostać, ponieważ tak rozumiemy idee wolnych mediów. Usunięcie nas z dystrybucji uważamy za próbę zniszczenia naszego wydawnictwa i próbę zamknięcia nam „ust”.

Jerzy Zięba zawiesił współpracę ze „Zdrowiem bez leków”

Szef Mediacom Press podkreśla też, że zdaniem zarządu spółki nie ma żadnych podstaw prawnych ku temu, aby sieci handlowe odmawiały sprzedaży miesięcznika. - Argumenty te podziela również kilka sieci sprzedaży, które również otrzymały szkalujący nas donos, jednak nie zrezygnowały z dystrybucji naszego tytułu. Jerzy Zięba jest tylko jednym z wielu autorów, któremu oddaliśmy głos. Nie reklamujemy i nie sprzedajemy ani jego książek, ani jego suplementów. W związku z zaistniałym zamieszaniem wokół jego osoby zwróciliśmy się do niego z prośbą o wyjaśnienia. Na czas ich rozpatrzenia Pan Jerzy Zięba postanowił zawiesić współpracę dziennikarską z naszym miesięcznikiem - poinformował Grzegorz Tamecki.

W obliczu wycofywania się dystrybutorów ze sprzedaży pisma, wydawnictwo Mediacom Press podjęło decyzję o przejściu z miesięcznikiem do internetu. - Może dzięki temu uda się nam przetrwać na rynku, a naszych Czytelników nie będziemy stawiać przed trudnym wyborem szukania nas w okolicznych kioskach - skomentowała redakcja na swoim facebookowym profilu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jerzy Zięba zawiesił współpracę ze „Zdrowiem bez leków”. Wydawca pisma: rezygnacja ze sprzedaży jest bezprawna

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mm
Proszę się nie poddawać. Mieszkańcy Ziemi nie da gotowi na prawdę. Mara czeka.
odpowiedź
User
Tolek
Przerażenie mnie ogarnia jak widzę i słyszę te brednie pseudo pismaków od leczenia ,którzy nie mają zielonego pojęcia o tym co napisali. Piszą bo im płacą. Przemysł farmaceutyczny to branża, która ma się świetnie i wykorzysta każdą szansę aby tylko zarobić i zgnoić konkurenta, który miesza w ich tygielku z kasą. Nie macie żadnego pojęcia o tym co p.Zięba mówi i pisze. Ludzie. Opamiętajcie się, zastanówcie ,myślcie,szukajcie ,porównujcie co kto i o czym pisze. Jaką ma wiedzę. Osobiście ja i setki tysięcy ludzi akceptują to co p.Zięba mówi i propaguje. Dlaczego? Bo to zdaje w życiu egzamin. Nawet gdyby uratować, wyleczyć tymi prostymi sposobami kilkaset osób a nie stawiać na ich grobach znicze to jest już sukces. Dlaczego doftory nie zainteresują się takim zjawiskami. Bo za to nie jedzie się pewnie na Seszele tylko można usłyszeć słowo dziękuję i wzruszenie za uratowanie komuś zdrowia i życia. Według tej akademickiej medycyny ( z której korzystałem kilka lat pożerając zgodnie z zaleceniami doftorów Encorton całymi fiolkami. Dzisiaj i od ponad 5 lat nie zjadłem ani jednej tabletki. I co ??? Mam mówić ,ze nie pomogło.?? A kto z tych wielkich profesorków, którzy za prywatną wizytę ,za "dzień dobry" biorą 400 zł ( a jeszcze w niczym nie pomogli ) zechce z p. Jurkiem spokojnie porozmawiać . Co ?? nie ma odwagi? Nie ma argumentów?, Nie można wysłuchać tego co ma do powiedzenia,zapoznać się z materiałami (LEKARZY -PRAWDZIWYCH LEKARZY z całego Świata, którzy mają określone sukcesy w stosowaniu czasem bardzo prostych metod leczenia), które nie są wynalazkami p.Zięby. Tylko atak, poniżanie, wyśmiewanie. Kasa wielu mózgi wyprała. Rezygnować z czasopisma, wycofywać ze sprzedaży !!!!! Trzeba być stukniętym albo dobrze opłaconym albo mieć pistolet przy skroni. to może wycofajcie Wyborczą, Newsweeka za pisani bredni jakich o jakich Świat nie słyszał.Nie można? tam jest mamona , tam są srebrniki.Ludzie zastanówcie się na tym wszystkim. Jak nas chcą ogłupić i uzależnić od tak zwanych "tylko poprawnych" działań. A gdzie Wasz rozum.????
pozdrawiam
Tolek
odpowiedź
User
seba
Te szczepienia to kwestia względna, na grypę nigdy szczepiony nie byłem i chyba jej nigdy nawet nie miałem
odpowiedź