SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jesienna ramówka Radia Kampus na inaugurację roku akademickiego

Audycja edukacyjna prof. Bralczyka, serwisy dla studentów pierwszego roku i radiowe reality show - to tylko niektóre z nowych pozycji, które będzie można usłyszeć na antenie Akademickiego Radia Kampus.

- Nie wprowadzamy rewolucyjnych zmian - mówi Iwona Kostka-Kwiatkowska, redaktor naczelna Akademickiego Radia Kampus nadającego w Warszawie. - Dotychczasowa ramówka sprawdzała się bardzo dobrze, słuchacze zdążyli się już z nią oswoić. Bez sensu byłoby ją teraz całkowicie zmieniać - dodaje redaktor naczelna.

Nie oznacza to jednak, że na 97,1 FM zabraknie nowych audycji. Przez cały październik, 3 razy dziennie - o 7:00, 9:00 i 15:00, w specjalnych "Serwisach Kota" studenci, którzy właśnie zaczynają pierwszy rok studiów, dowiedzą się wielu praktycznych rzeczy, które pomogą im odnaleźć się na uczelni. Od informacji o tym, jak zapisać się na lektoraty, po porady dotyczące wyboru wykładowców.

Ponadto na antenę wraca audycja prof. Jerzego Bralczyka, który w każdą środę o 16:45, będzie tłumaczył słuchaczom zawiłości związane z językiem polskim.

Oferta audycji autorskich zostanie poszerzona m.in. o "Zgrzyt" Piotra "Pietii" Wierzbickiego - program z muzyką alternatywną. Wśród nowych pozycji również audycja poświęcona książkom ("Wolny dostęp"), czy teatrowi ("Za kulisami").

Mocnym punktem jesiennej ramówki będzie radiowe reality-show "Kampus podsłuchuje". Przez cały listopad reporterzy Radia Kampus będą podążać za 5 studentami pierwszego roku. Będą z nimi w akademikach, na stancjach, w klubach i na uczelni. Słuchacze przekonają się, jak młodzi ludzie odnajdują się nie tylko w nowej szkole, ale bardzo często również w nieznanym dla nich mieście. Finał tego programu na razie owiany jest tajemnicą.

Radio Kampus rozpoczęło działalność 1 czerwca 2005 roku. Nadaje 24-godzinny program w promieniu 30 km wokół Warszawy. Jego zadaniem jest kształcenie młodych dziennikarzy, a także informowanie studentów, licealistów, gimnazjalistów oraz kadry nauczycielskiej o wydarzeniach akademickich. To jedna z nielicznych stacji prezentująca alternatywne gatunki muzyczne. Na playlistę składają się utwory z ostatnich dziesięciu lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jesienna ramówka Radia Kampus na inaugurację roku akademickiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl