SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

John Driscoll odchodzi z zarządu TVN, Piotr Korycki awansuje na wiceprezesa

John Driscoll, wiceprezes i dyrektor finansowy Grupy TVN, odchodzi z zarządu spółki. Nowym wiceprezesem odpowiedzialnym za finanse zostanie Piotr Korycki, dotychczasowy członek zarządu firmy.

Piotr Korycki, fot. TVN / Krzysztof DubielArticle

TVN poinformował, że John Driscoll odchodzi z zarządu w efekcie wspólnej decyzji jego i spółki.  Wiceprezesem TVN był od pięciu lat.

- John od 2010 roku odgrywał kluczową rolę w operacyjnym i finansowym zarządzaniu firmą, czego kulminacją było przejęcie spółki przez Scripps Networks Interactive i transformacja TVN ze spółki publicznej w prywatną - mówi Markus Tellenbach, prezes TVN.

- Zmiana właściciela i wyjście TVN z giełdy to dobry moment na podjęcie decyzji o rozpatrzeniu innych potencjalnych możliwości na rynku - dodaje John Driscoll. Ma przez pewien czas pozostać jeszcze doradcą TVN. W przeszłości Driscoll był przez wiele lat związany z Grupą ITI, ostatnio jako jej dyrektor finansowy.

Nowym wiceprezesem TVN oraz jej dyrektorem finansowym zostanie Piotr Korycki, dotąd członek zarządu spółki ds. kontrolingu biznesowego.

Korycki związany jest z Grupą TVN od 2003 roku, gdy objął stanowisko zastępcy dyrektora Finansowego. Dotychczas był odpowiedzialny m.in. za kontroling biznesowy oraz zakupy programowe. W przeszłości pracował w Pricewaterhouse Coopers.

To kolejne zmiany personalne w Grupie TVN po zakupie telewizyjnej spółki przez amerykański koncern Scripps Networks Interactive, co miało miejsce w lipcu br. Od grudnia br. nowym dyrektorem departamentu marketingu i komunikacji TVN Media zostanie Tomasz Marszałł, który zastąpi odchodzących po kilkunastu latach z firmy Waldemara Ostrowskiego i Marka Szafarza.

Grupa TVN jest nadawcą 13 kanałów telewizyjnych, a także właścicielem grupy serwisów internetowych, m.in. serwisu wideo na żądanie Player.pl.

Dołącz do dyskusji: John Driscoll odchodzi z zarządu TVN, Piotr Korycki awansuje na wiceprezesa

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lew
Brawo!!!
odpowiedź
User
Do Lew
Brawo co?
odpowiedź
User
+
Brawo ja.
odpowiedź