SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Jolanta Hajdasz kandydatką na prezesa PAP, Hanna Myjak ma być wiceprezesem

Jolanta Hajdasz jest kandydatką na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Prasowej, a Hanna Myjak - na wiceprezesa - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Obie kandydatury zaproponowała rada nadzorcza PAP. W czwartek decyzję w tej sprawie podejmie Rada Mediów Narodowych.

Jolanta Hajdasz, fot. TV Republika Article

Obecny prezes PAP Artur Dmochowski został zawieszony przez radę nadzorczą firmy w miniony poniedziałek. - Decyzja rady nadzorczej jest dla mnie niezrozumiała. Nie widzę żadnych przesłanek dla niej - powiedział nam wówczas Dmochowski.

W czwartek - jak zapowiedział Krzysztof Czabański - Rada Mediów Narodowych miała wysłuchać obie strony konfliktu. - Co się wydarzyło, że prezes został zawieszony? Nie wiem. Stosunkami między obiema stronami zajmiemy się na najbliższym posiedzeniu RMN. Wysłuchamy argumentów zarządu oraz rady nadzorczej i wówczas zajmiemy jakieś stanowisko - przekazał nam Czabański w poniedziałek.

Tymczasem we wtorek - jak się dowiadujemy - Czabański zapowiedział członkom RMN plan zmian w zarządzie PAP. Rada nadzorcza firmy wysunęła kandydaturę Jolanty Hajdasz (szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy SDP) na nowego prezesa, a Hanny Myjak (wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych) na wiceprezesa. - Napisałem do pana przewodniczącego, że taki sposób procedowania uważam za niedopuszczalny. I że skandalem jest, iż godzi się na takie traktowanie Rady Mediów Narodowych - mówi dla Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun, członek Rady.

W czwartek RMN zajmie się propozycją zmian kadrowych. - Możliwości są trzy: możemy odwołać obecnego prezesa i ogłosić nowy konkurs, możemy nie odwoływać go i wtedy Artur Dmochowski po trzech miesiącach wróci na to stanowisko. Trzecią opcją jest powołanie nowego prezesa podczas posiedzenia - pointuje Juliusz Braun.

Artur Dmochowski został odwołany przez radę nadzorczą PAP, której obecny skład w lutym br. zaproponował Krzysztof Czabański.

Dmochowski jest prezesem PAP od maju ub.r. Zostało to potwierdzone przez Radę Mediów Narodowych (działającą od lipca ub.r.) . Rada mianowała go wtedy na czteroletnią kadencję i zdecydowała, że zarząd PAP będzie jednoosobowy.

Jolanta Hajdasz jest dziennikarką z 25-letnim stażem. Pracowała m.in. w Radiu Wolna Europa, Polskim Radiu, TVN i TVP oraz w „Przewodniku Katolickim” . Jest m.in. autorką książki „Szczekaczka czyli Rozgłośnia Polska Radia Wolna Europa” i filmu „Zapomniane męczeństwo” o arcybiskupie Antonim Baraniaku. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, wykładała m.in. na UAM i WSNHiD w Poznaniu, obecnie jest wykładowcą Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (druga kadencja), Zarządu Stowarzyszenia Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu oraz członek Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu.

Artur Dmochowski jest dziennikarzem, publicystą, historykiem i dyplomatą. W latach 80. współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS), działał w podziemnym ruchu wydawniczym. Założył i był redaktorem naczelnym pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”. Po 1989 r. był redaktorem i publicystą m.in. w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, Telewizji Polskiej i „Gazecie Polskiej”. Współtworzył kanał TVP Historia. Od 2015 roku do kwietnia ub.r. był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jolanta Hajdasz kandydatką na prezesa PAP, Hanna Myjak ma być wiceprezesem

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janek
Znów sami swoi - czemu się nie dziwię?
16 2
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Hajdasz z SDP to gwarancja niepokorności PAP, a Myjak z Agencji Nieruchomości Rolnych to z kolei gwarancja, że buraki będą dobrze się miały w PAP.
Skąd - na litość - oni biorą tych ekspertów??
31 2
odpowiedź
User
Karol
W końcu osoba gwarantującą niezależność i obiektywizm PAP. Taki żarcik.
14 2
odpowiedź
User
zed
"W ANR (a wcześniej Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa) pracuje od 1992 roku, natomiast w latach 1987-1992 była naczelnika departamentu finansowania sfery budżetowej w Ministerstwie Finansów."

Towarzyszka weteranka. Najpierw z wiadomym skutkiem dbała o budżet PRL-u, a później przez ćwierć wieku w ANR. Nie wątpię, że i tu, i tu z wielkim obrzydzeniem.
24 0
odpowiedź
User
Krasawica
W końcu osoba gwarantującą niezależność i obiektywizm PAP. Taki żarcik.


:).
Dobry.
Lepszy niż zmiana.
I dużo lepszy niż uzasadnienie zawieszenia prezesa PAP - nieistniejące dla szerokiej publiczności...
9 0
odpowiedź
User
Tomasz Wybranowski
Uzupełnienie do notki pani Hajdasz. Ona jest również redaktorem naczelnym wielkopolskiego dodatku miesięcznika Kurier WNET Krzysztofa Skowrońskiego. A ze swej strony, na razie na miesiąc, zapraszam Słuchaczy WARSZAWY i okolic do słuchania Radia WNET na fali 87,8 FM.
7 8
odpowiedź
User
banko
Wiceszefowa sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Dorota Niedziela (PO) poinformowała, że zawiadomienie do prokuratury dotyczy pięciu osób: prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemara Humięckiego, dwójki jego zastępców - Hanny Myjak i b. już wiceprezesa ANR Karola Tylendy, a także prezesa stadniny w Janowie Sławomira Pietrzaka oraz p.o. członka jej zarządu Mateusza Leniewicza-Jaworskiego.-25.08.2016. Przypadkowy zbieg nazwisk?
7 0
odpowiedź
User
banko
Wiceszefowa sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Dorota Niedziela (PO) poinformowała, że zawiadomienie do prokuratury dotyczy pięciu osób: prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemara Humięckiego, dwójki jego zastępców - Hanny Myjak i b. już wiceprezesa ANR Karola Tylendy, a także prezesa stadniny w Janowie Sławomira Pietrzaka oraz p.o. członka jej zarządu Mateusza Leniewicza-Jaworskiego. - 25.08.2016. Taka przypadkowa zbieżność nazwisk?
1 0
odpowiedź
User
banko
"Wiceszefowa sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Dorota Niedziela (PO) poinformowała, że zawiadomienie do prokuratury dotyczy pięciu osób: prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemara Humięckiego, dwójki jego zastępców - Hanny Myjak i b. już wiceprezesa ANR Karola Tylendy, a także prezesa stadniny w Janowie Sławomira Pietrzaka oraz p.o. członka jej zarządu Mateusza Leniewicza-Jaworskiego." - 25.08.2016. Taka przypadkowa zbieżność nazwisk?
1 0
odpowiedź
User
DW
Jako członkini AKO w Poznaniu - niczego dobrego to nie wróży. Od teraz głównym zadaniem PAP będzie codzienna dawka pomników smoleńskich i rocznic.
6 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing