SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startup Jutro Medical z 27 mln zł na rozwój „przychodni przyszłości”

Polski startup Jutro Medical pozyskał od inwestorów 27 mln zł na rozwój przychodni online połączonej z kliniką. Dzięki platformie pacjenci mogą odbyć konsultacje lekarskie i uzyskać e-skierowania, e-zwolnienia czy e-recepty bezpośrednio w aplikacji.

Jutro Medical pozyskał pieniądze w rundzie seed, której przewodził fundusz Inovo Venture Partners przy udziale niemieckiego Rheingau Founders, polskiego Market One Capital i aniołów biznesu. Wcześniej w rundzie preseed startup otrzymał 6,2 mln zł.

„Adam i zespół Jutro Medical budują system opieki zdrowotnej przyszłości, w którym, dzięki wykorzystaniu technologii, procesy przebiegają sprawniej, a lekarze mogą poświęcić więcej uwagi pacjentom. Dzięki temu podejściu przechodzimy od reaktywnej do prawdziwie proaktywnej ochrony zdrowia. Podczas ostatnich kilku miesięcy, kiedy z jednej strony coraz bardziej intensywnie współpracowaliśmy z Adamem, a z drugiej, sami dołączyliśmy do Jutro Medical jako pacjenci, jeszcze bardziej doceniliśmy wizję i działania całego zespołu. Dlatego zdecydowaliśmy się zwiększyć nasze udziały w spółce, poprowadzić tę rundę finansowania, jednocześnie czyniąc z Jutro Medical naszą największą inwestycją dotychczas” – mówi cytowany w komunikacie Michał Rokosz, partner w Inovo Venture Partners.

Czytaj też: Współtwórca Netfliksa inwestuje w polski startup Usecrypt

„Wprowadzenie zwinnego i wyjątkowo efektywnego modelu pracy do branży, która znana jest raczej ze spowolnionego czasu reakcji, to zupełnie nowa jakość. Dlatego zdecydowaliśmy się ponownie zainwestować w Adama i jego zespół” – zaznacza Johann Reich, partner w Rheingau Founders.

Platforma oferuje pacjentom zdalne konsultacje w aplikacji mobilnej, a także nowoczesną przychodnię, w której mogą odbyć wizytę lekarską bądź udać się na badania. Dzięki projektowi pacjenci mogą odbyć konsultacje lekarskie i uzyskać e-skierowania, e-zwolnienia czy e-recepty bezpośrednio w aplikacji, bez konieczności czekania w kolejkach lub umawiania się na odległy termin.

Jutro Medical w lipcu 2020 roku uruchomiło w Warszawie własną przychodnię. Teraz startup planuje otwarcie placówek w innych miastach oraz uruchomienie pierwszej w Polsce przychodni obsługującej pacjentów na NFZ 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

"Tworzymy opiekę zdrowotną przyszłości"

„Tempo, w jakim po wybuchu pandemii przestawiliśmy się na telemedycynę, zmieniło całkowicie sposób, w jaki korzystamy z opieki medycznej. Ale rozwój technologii w medycynie to znacznie więcej niż zdalne konsultacje. Pacjenci przejęli inicjatywę i chcą mieć dużo większą kontrolę nad własnym zdrowiem. Dlatego chcemy ułożyć na nowo opiekę zdrowotną tak, by zaczynała się na długo przed wykryciem objawów. Naszą misją nie jest tylko zapewnienie pacjentom właściwego leczenia na czas, ale profilaktyka i pomoc w wykrywaniu potencjalnych zagrożeń, zanim staną się palącymi problemami. Tworzymy opiekę zdrowotną przyszłości. Cieszymy się z dotychczasowego zaufania, ale przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy” – mówi Adam Janczewski, założyciel i CEO Jutro Medical.

Jutro Medical oferuje świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Przychodnia jest dostępna dla wszystkich pacjentów objętych państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Jutro Medical to firma założona przez Adama Janczewskiego, który wcześniej stworzył m.in. aplikację SaveMyTime, pozwalającą na rejestrowanie czasu poświęcanego na poszczególne zadania i eliminację złych nawyków.

Dołącz do dyskusji: Startup Jutro Medical z 27 mln zł na rozwój „przychodni przyszłości”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl