SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Kac Wawa" triumfatorem Węży 2013. Oto najgorsze filmy minionego roku

Twórcy filmu "Kac Wawa" otrzymali antynagrodę - Wielki Wąż dla najgorszego filmu 2012 roku. Gala wręczenia Węży 2013 - wyróżnień dla najgorszych filmów i filmowców - odbyła się w niedzielę w Warszawie. Statuetki wręczono w 11 kategoriach.

"Kac Wawa" to główny triumfator tegorocznych nagród Węże, przyznawanych w polskim kinie za najgorsze filmowe dokonania minionego roku. Film zdobył siedem nagród, w tym Wielkiego Węża, dla najgorszego filmu 2012 roku.

"Kac Wawa" to opowieść o pewnym wieczorze kawalerskim, który wymyka się spod kontroli. W głównej roli wystąpił Borys Szyc, który otrzymał nagrodę za najgorszą aktorską kreację. Potwierdzeniem nieudanego zawodowego wyboru jest także wyróżnienie za najgorszy duet, które Borys Szyc podzielił z Sonią Bohosiewicz. To już drugi i trzeci Wąż w karierze Borysa Szyca, który przed rokiem otrzymał nagrodę za najgorszy duet, występując w filmie "1920 Bitwa Warszawska". Borys Szyc nie wziął udziału w Gali z powodu pracy w teatrze, gdzie wciela się w postać Hamleta.

"Kac Wawa" otrzymała jeszcze kilka innych wyróżnień, w tym za najgorszą reżyserię, scenariusz, żenującą scenę oraz dla komedii, która nie śmieszy. Po odbiór Węży stawił się m.in. współscenarzysta i koproducent "Kac Wawa" Jacek Samojłowicz.

Za najgorszą aktorkę uznano Martę Żmudę-Trzebiatowską, która wystąpiła w filmie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". Laureatka odmówiła udziału w gali z powodu innych zobowiązań. Za to na uroczystości pojawił się współproducent Alessandro Leone, który przyjął w imieniu twórców "Bitwy pod Wiedniem" nagrodę za najgorszy efekt specjalny. Marian Dziędziel otrzymał nagrodę za występ poniżej godności, którym "popisał" się w filmie "Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości". Pod jego nieobecność nagrodę odebrał producent filmu Piotr Reisch. Najgorszy plakat do polskiego filmu 2012 roku mogliśmy zobaczyć w produkcji "Sztos 2".

Na gali Węży pojawił się Mariusz Pujszo, by osobiście odebrać nagrodę specjalną przyznaną przez Akademię Węży za Całokształt Twórczości.

Gospodarzem uroczystości wręczenia nagród Węży był Tomasz Karolak, a zaproszeni goście spotkali się w jego Teatrze IMKA. Aktor podkreślał, że w swojej karierze zagrał wiele złych ról i to znakomicie predysponuje go do przyjęcia funkcji gospodarza wężowej gali. Zdecydowanie coś w tym jest. I w roku poprzednim i w tegorocznej edycji zwyciężyły filmy, w których zagrał Karolak - odpowiednio "Wyjazd integracyjny" i "Kac Wawa".

Węże - odpowiedniki Złotych Malin, wręczane były już po raz drugi. Ich celem jest zwrócenie uwagi na kondycję polskiego filmu. W gronie osób głosujących na najgorsze filmy i obsady roku jest ponad setka dziennikarzy czynnie zajmujących się kulturą i sztuką.


OTO PEŁNA LISTA NAGRODZONYCH WĘŻAMI 2013:

WIELKI WĄŻ czyli NAJGORSZY FILM
Kac Wawa – reżyseria Łukasz Karwowski, producent Waldemar Leszczyński 

AKTOR
Borys Szyc - Kac Wawa

AKTORKA
Marta Żmuda-Trzebiatowska - Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

DUET NA EKRANIE
Sonia Bohosiewicz i Borys Szyc - Kac Wawa

REŻYSERIA
Łukasz Karwowski - Kac Wawa

SCENARIUSZ
Piotr Czaja, Jacek Samojłowicz i Krzysztof Węglarz - Kac Wawa

KOMEDIA, KTÓRA NIE ŚMIESZY
Kac Wawa – producent Waldemar Leszczyński

NAJGORSZY EFEKT SPECJALNY
Rozpaczliwy wilk - Bitwa pod Wiedniem

ŻENUJĄCA SCENA
Mariusz Pujszo kopulujący (z poduszką) - Kac Wawa

WYSTĘP PONIŻEJ GODNOŚCI
Marian Dziędziel - Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości

PLAKAT
Sztos 2 – producent Cezary Pazura

CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI
Mariusz Pujszo

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Kac Wawa" triumfatorem Węży 2013. Oto najgorsze filmy minionego roku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Pujszo zrobił już wystarczająco dużo złego dla polskiego kina, super, że ktoś to w końcu zauważył...
odpowiedź