SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge2022. Wspierają Pakosińska, Dereszowska, Sykut-Jeżyna

Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge2022 powstał dzięki współpracy Akademii Kobiet z Ogólnopolską Organizacją Kwiat Kobiecości w celu zebrania środków finansowych na profilaktykę raka szyjki macicy. W sesji zdjęciowej do kalendarza udział wzięły m.in. Katarzyna Pakosińska, Anna Dereszowska czy Paulina Sykut-Jeżyna.

Article

Wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży kalendarza zostaną przeznaczone na aktywności edukacyjne mające na celu zmianę świadomości społecznej dotyczącej raka szyjki macicy.

- Przyłączyłam się do tej akcji bez wahania, bo wiem, że profilaktyka może uratować życie. W naszej kobiecej codzienności bardzo często stawiamy siebie na ostatnim miejscu. Przez takie myślenie zaniedbujemy własne zdrowie, odkładamy na nieokreślone „później” wizytę u lekarza. „Nie mam czasu”, „wstydzę się”, „choroba mnie nie dotyczy” to najczęstsze wymówki. I jeszcze obecna pandemiczna rzeczywistość dodatkowo nie sprzyja zainteresowaniu badaniami profilaktycznymi. Trzeba coś z tym zrobić. Dziś. Już. Teraz -  powiedziała Katarzyna Pakosińska, która zaangażowała się w powstanie kalendarza.

Kwiat Kobiecości promuje profilaktykę raka szyjki macicy

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej oraz innych kobiet, które tak jak ona wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Powołały ją po to, by zwiększać świadomość tej choroby i towarzyszyć kobietom, w tych trudnych chwilach.

- Statystyki pokazują, że rak szyjki macicy diagnozowany jest u dziesięciu Polek dziennie. Połowa z nich umiera. A przecież w przypadku szybkiego rozpoznania choroby jest ona wyleczalny w 100%. Dlatego tak ważne jest, by mówić o problemie jak najgłośniej. Stworzyliśmy kalendarz, który pozwoli nam zebrać środki na realizację działań statutowych Fundacji – powiedziała Ida Karpińska z Kwiatu Kobiecości.

Inicjatorka projektu Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge2022 Monika Lichota z Akademii Kobiet informuje:
- Oficjalna premiera kalendarza #silnakobietachallenge2022 będzie miała miejsce 20 listopada, ale jest on już dostępny do zakupu na stronie akademiakobiet.pl/sklep. Gorąco wszystkich zachęcam do kupienia kalendarza dla swoich kobiet i od razu wpisanie w nim przypomnienia o konieczności umówienia się na badania profilaktyczne. Nie bójmy się, tylko badajmy się.

Na 12 kartach kalendarza znalazły się: Anna Dereszowska, Katarzyna Pakosińska, Katarzyna Zielińska, Paulina Sykut-Jeżyna, Roksana Stróżyk, Iwona Gabryończyk, Joanna Kuzdak, Aleksandra Karasińska, Agnieszka Mosurek – Zava, Dr inż. Anna Tępińska-Marcinek, Ida Karpińska i Monika Lichota.

Dołącz do dyskusji: Kalendarz Charytatywny #silnakobietachallenge2022. Wspierają Pakosińska, Dereszowska, Sykut-Jeżyna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl