SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kamil Sikora, Michał Gąsior i Krzysztof Majak: z naTemat.pl do Wirtualnej Polski

Dziennikarze Kamil Sikora, Michał Gąsior i Krzysztof Majak, obecnie związani z portalem naTemat.pl, w najbliższym czasie przejdą do redakcji informacyjno-publicystycznej Wirtualnej Polski - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Natomiast w redakcji WP z funkcji redaktorek na wydawców awansowały Zofia Ożarek-Wodzinowska i Agata Zając

Od lewej: Kamil Sikora, Michał Gąsior i Krzysztof Majak Article

Według naszych ustaleń Kamil Sikora, Michał Gąsior i Krzysztof Majak dołączą do Wirtualnej Polski w lutym przyszłego roku. Gąsior będzie wydawcą, na razie nie udało nam się dowiedzieć, jakie funkcje obejmą Sikora i Majak.

Naszą informację o przejściu Sikory, Gąsiora i Majaka do Wirtualnej Polski potwierdziła rzecznika prasowa firmy Katarzyna Szczepanik. - Zespół dziennikarzy Wirtualnej Polski w ciągu kilku tygodni wzmocnią też osoby z innych mediów, przekonane że newsroom WP jest dziś najbardziej perspektywicznym miejscem rozwoju nowoczesnych kompetencji dziennikarskich - podkreśliła. - Zmiany w WP to także awanse wewnętrzne. Ze stanowiska redaktorek na stanowiska wydawców awansowały Zofia Ożarek-Wodzinowska i Agata Zając - poinformowała.

Kamil Sikora nie chciał potwierdzić informacji o swoim odejściu z naTemat.pl. - Na razie wolałbym o tym nie mówić - stwierdził. Zapytany, czy przejdzie do Wirtualnej Polski, odpowiedział: „Bez komentarza”. Michał Gąsior też nie chciał komentować tej informacji.

Kamil Sikora, Michał Gąsior i Krzysztof Majak są związani z naTemat.pl od startu portalu na początku 2012 roku. Sikora początkowo był reporterem w dziale politycznym, a w lutym ub.r. objął funkcję szefa tego działu. Wcześniej był stażystą w Telewizji Polsat.

Gąsior przez 3,5 roku był w naTemat.pl reportem, pisał głównie o sprawach politycznych i społecznych, a w październiku ub.r. został wydawcą. Wcześniej pracował m.in. w serwisie Sportowefakty.pl oraz był współpracownikiem „Newsweeka” i dziennika „Nowiny”.

Majak oprócz pracy reporterskiej zajmował się w naTemat.pl wydawaniem strony głównej serwisu i kierowaniem zespołem reporterów. Wcześniej przez ponad trzy lata był dziennikarze „Wydarzeń” Polsatu.

Od listopada br. dyrektorem zarządzającym segmentami wiadomości i biznes w Grupie Wirtualna Polska jest Tomasz Machała, poprzednio prezes spółki Glob 360 wydającej serwisy Grupy naTemat i redaktor naczelny naTemat.pl. Po jego odejściu redaktor naczelną naTemat.pl została Agata Komosa, a prezesem Glob 360 - Wojciech Piwocki.

W piątek nadawanie zacznie WP, kanał telewizyjny Wirtualnej Polski. Do jego zespołu w ostatnim czasie dołączyli m.in. Maciej Orłoś, Kamila Biedrzycka-Osica, Małgorzata Serafin, Igor Sokołowski, Leszek Krawczyk, Marcin Antosiewicz i Krzysztof Nakonieczny.

Według badania Gemius/PBI w październiku br. strony i aplikacje Grupy Wirtualna Polska zanotowały 19,86 mln realnych użytkowników i 2,88 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kamil Sikora, Michał Gąsior i Krzysztof Majak: z naTemat.pl do Wirtualnej Polski

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Życzliwy
Naprawdę nie wiem, czemu to miałoby służyć. Nie lepiej zatrudnić studentów na dzieło? #pierwszy
78 11
odpowiedź
User
jk
Naprawdę nie wiem, czemu to miałoby służyć. Nie lepiej zatrudnić studentów na dzieło? #pierwszy


Nie chodzi o koszty, chodzi o wykonywanie obowiązków [patrz: reklama natywna]
46 10
odpowiedź
User
Życzyliwy
Naprawdę nie wiem, czemu to miałoby służyć. Nie lepiej zatrudnić studentów na dzieło? #pierwszy


Nie chodzi o koszty, chodzi o wykonywanie obowiązków [patrz: reklama natywna]


Reklamy natywnej nie da się robić na żądanie. Konieczne są wieloletnie szkolenia. Onet od dawna to robi.
26 9
odpowiedź
User
record
Chyba pora odpalić nagrania z panem Małą Chałką
43 8
odpowiedź
User
ada
A był ktoś kiedyś na wp ? Z ciekawości zapytam co tam robił ?
46 16
odpowiedź