SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanał Planete produkowany w Polsce

Od września br. rodzima edycja kanału Planete powstawać będzie w Polsce

Tym samym stacja staje się pierwszym telewizyjnym kanałem dokumentalnym produkowanym w naszym kraju.

Canal+ Cyfrowy Sp. z o.o. został nadawcą i producentem polskiej edycji kanału Planete. Zmiana ta podyktowana jest dotychczasowymi pozytywnymi doświadczeniami Planete w Polsce i chęcią jak najlepszego dostosowania programu stacji do oczekiwań polskich widzów. Strategia formatowania kanału zgodnie z potrzebami lokalnych rynków sprawdziła się już w Niemczech oraz we Włoszech i stanowi element dotychczasowej reorganizacji struktur europejskiego koncernu medialnego Canal+ Group.

Profil i linia programowa kanału nie ulegną zmianom. Zachowane zostaną dotychczasowe bloki tematyczne i duża liczba tygodniowych premier. W przyszłości natomiast w ramówce pojawi się więcej polskich dokumentów. Zmiana organizacyjna umożliwi szybsze reagowanie na potrzeby i oczekiwania polskich widzów, a także poszerzy możliwości zakupu praw do emisji filmów oraz realizacji produkcji własnych. Centralnymi zagadnieniami dokumentów prezentowanych przez PLANETE będą nadal człowiek i społeczeństwo, zarówno w aspekcie historycznym, jak i współczesnym.

"Naszym celem jest przejście do kolejnego etapu rozwoju stacji i zapewnianie polskim odbiorcom produktu coraz bardziej wartościowego i bliższego ich zainteresowaniom" - powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy, odpowiedzialna za zespół pracujący nad programem polskiej anteny PLANETE - "Przy wyborze filmów i reportaży będziemy kierować się takimi kryteriami, jak: różnorodność, wartość poznawcza i artystyczna programów oraz nagrody zdobyte na festiwalach filmów dokumentalnych. Postaramy się jak najlepiej wykorzystać ogromne możliwości, jakie daje nam fakt, że PLANETE stał się pierwszym kanałem dokumentalnym produkowanym w Polsce."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanał Planete produkowany w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl