SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kancelaria premiera zwiększyła trzykrotnie nakłady reklamowe, najwięcej wydała w radiu

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przeznaczyła w 2021 roku na reklamę w mediach cennikowo ok. 241 mln zł, ponad trzykrotnie więcej niż rok wcześniej. Połowę tej kwoty wydała w radiu - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Mateusz Morawiecki, fot. Adam Guc /KPRM Article

Wydatki Kancelarii premiera na reklamy w mediach tradycyjnych (bez internetu) wyniosły w 2021 roku 241,1 mln zł (wg danych cennikowych Kantar Media, netto bez VAT i bez rabatów). Oznacza to zwiększenie wydatków reklamowych w porównaniu do 2020 roku o blisko 308 proc.

Ponad połowa tej kwoty - 121,7 mln zł - trafiła do stacji radiowych. Rok wcześniej na reklamę w radiu KPRM przeznaczyła jedynie 1,99 mln zł.

48,8 mln zł kosztowały reklamy zewnętrzne (w 2020 roku nie wydano na OOH nic), a 30,2 mln zł trafiło do telewizji. Wydatki na wsparcie na szklanym ekranie wzrosły rok do roku o 2250 proc. (z 1,29 mln zł do 30,2 mln zł).

W magazynach KPRM wydała w ub.r. 19,3 mln zł, czyli 316,7 proc. więcej niż w 2020 roku. Zmalały natomiast wydatki na reklamę w gazetach - o blisko 64 proc., z 51,2 mln zł w 2020 roku do 18,5 mln zł w ub.r.

Kancelaria premiera prowadziła w ub.r. (w przeciwieństwie do roku 2020) także działania reklamowe w kinach - wydała tam 2,6 mln zł.

Kancelaria premiera w ub.r. prowadziła szereg kampanii związanych głównie z promocją szczepień na COVID-19. Były to m.in. działania pod hasłami: #Szczepimysię czy #Ostatniaprosta.

Przy tych kampaniach KPRM współpracowała m.in. z Sigma Bis (agencją mediową PKN Orlen i PZU) oraz z agencją Artegence.

Dołącz do dyskusji: Kancelaria premiera zwiększyła trzykrotnie nakłady reklamowe, najwięcej wydała w radiu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
koko
łatwo wydaje i rozdaje sie cudze nie swoje a dodrukowane z sufitu w szczególności
13 1
odpowiedź
User
fin
nos coraz dłuższy i parcie do wojny z Rosja wbrew spoleczeństwu coraz większe
9 0
odpowiedź