SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Figurski i Karolina Korwin-Piotrowska gospodarzami nowej audycji porannej Antyradia

Od początku przyszłego tygodnia Karolina Korwin-Piotrowska i Michał Figurski będą prowadzić „Najgorsze państwo świata”, nową audycję poranną w Antyradiu (należącym do Eurozetu). Dla Figurskiego to powrót do stacji po 10 latach przerwy.

Article

- Autorytarne i bezkompromisowe komentarze prowadzących. Śledztwa dotyczące największych absurdów otaczającej nas rzeczywistości. Pluralistyczne spojrzenie na nonsensowne wydarzenia i plotki. Antydemokratyczne wybory, o których decyduje jedynie duet Korwin-Figurski. Codzienna dawka piętnowania głupoty i arogancji - tak „Najgorsze państwo świata” zapowiada Eurozet w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Audycja od 8 stycznia będzie emitowana w Antyradiu od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-10.00.

Dotychczasowi prowadzący poranną audycję Antyradia przejdą do innych pasm. Joanna Zientarska dołączy do gospodarzy audycji „Odjechani” (emitowanej w godz. 15-17), gdzie zastąpi Dominikę Sygiet, która rozstała się ze stacją. Łukasz Ciechański poprowadzi swój nowy program „Uciecha z rana”, który będzie nadawany od poniedziałku do piątku w godz. 5.00-7.00.

Michał Figurski od czerwca 2014 roku do września ub.r. (z przerwą spowodowaną poważnymi problemami zdrowotnymi) prowadził program publicystyczny „WidziMiSię” w Polsat News 2. Wcześniej pracował m.in. w RMF FM, Antyradiu i Esce Rock. W dwóch ostatnich stacjach prowadził audycje poranne razem z Kubą Wojewódzkim. Rozstał się ze stacją w połowie 2012 roku po lawinie krytyki, która spadła na niego i Wojewódzkiego z powodu żartów z Ukrainek pracujących w Polsce (audycja „Poranny W-F” została wtedy zdjęta z anteny).

W Antyradiu Figurski pracował w latach 2003-2008. Wymyślił nazwę stacji i był jej dyrektorem programowym. Z mediami jest związany od 1993 roku, zaczął w Rozgłośni Harcerskiej. Był dyrektorem programowym 4FunTV i Rebel.tv (w latach 2012-2014) oraz Radia Kolor, jako dziennikarz, prezenter i producent współpracował m.in. z TVP, TVN, TV4 i Polsat Play.

Karolina Korwin-Piotrowska od wielu lat jest związana z Grupą TVN. Przez 11 lat współtworzyła "Magiel towarzyski", który w połowie ub.r. zniknął z anteny TVN Style. Obecnie dziennikarka prowadzi program "DKF" w TVN Fabuła (od sierpnia ub.r.) i (od listopada ub.r.) "#Sława" w TVN Style.

Korwin-Piotrowska w latach 1993-1995 pracowała jako dziennikarka w Radiu Kolor, a w latach 1995–2001 w Radiu ZET - prowadziła tam programy o filmach i przeprowadzała wywiady ze znanymi ludźmi. W latach 2002–2014 (z przerwami) była związana z Radiem PiN, współpracowała też m.in. z TVP1 i E! Entertainment. Ponadto pracowała na stanowiskach kierowniczych w wielu tytułach prasowych (m.in. „Gali”, „Marie Claire” i „Urodzie”), a w latach 2004-2006 była redaktor naczelną „Sukcesu”.

Według badania Radio Track od września do listopada ub.r. Antyradio miało 1,7 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Figurski i Karolina Korwin-Piotrowska gospodarzami nowej audycji porannej Antyradia

130 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DW
Figurski to radiowa ryba. Dobrze to wróży. Korwin-Piotrowska jest błyskotliwa, więc pod tym względem da radę. Gdyby mogła tylko nieco obniżyć tembr głosu ;)
62 76
odpowiedź
User
OhAh
Świetny ruch. Figurski to najlepszy radiowiec, jakiego kiedykolwiek słyszałem. Bardzo dobrze, że wraca i to do tej stacji. Korwin-Piotrowska inteligentna w pytę i nie boi się mówić tego co myśli tak więc to może być bardzo dobry duet. Odliczam do poniedziałku!
61 76
odpowiedź
User
XYZ
A co z Ciechanem ? Już go nie będzie w Antyradiu ?
42 17
odpowiedź
User
Zyx
Genialny ruch!
37 70
odpowiedź
User
van-ghelis
W ogóle fakt, że przez lata żadna stacja nie upomniała się o Figurskiego to jest szok, facet mógłby mieć "Radio" na drugie imię, fajny głos, a afera z 2012 była wyjęta z tyłka.
65 44
odpowiedź