SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Figurski i Karolina Korwin-Piotrowska gospodarzami nowej audycji porannej Antyradia

Od początku przyszłego tygodnia Karolina Korwin-Piotrowska i Michał Figurski będą prowadzić „Najgorsze państwo świata”, nową audycję poranną w Antyradiu (należącym do Eurozetu). Dla Figurskiego to powrót do stacji po 10 latach przerwy.

- Autorytarne i bezkompromisowe komentarze prowadzących. Śledztwa dotyczące największych absurdów otaczającej nas rzeczywistości. Pluralistyczne spojrzenie na nonsensowne wydarzenia i plotki. Antydemokratyczne wybory, o których decyduje jedynie duet Korwin-Figurski. Codzienna dawka piętnowania głupoty i arogancji - tak „Najgorsze państwo świata” zapowiada Eurozet w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Audycja od 8 stycznia będzie emitowana w Antyradiu od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-10.00.

Dotychczasowi prowadzący poranną audycję Antyradia przejdą do innych pasm. Joanna Zientarska dołączy do gospodarzy audycji „Odjechani” (emitowanej w godz. 15-17), gdzie zastąpi Dominikę Sygiet, która rozstała się ze stacją. Łukasz Ciechański poprowadzi swój nowy program „Uciecha z rana”, który będzie nadawany od poniedziałku do piątku w godz. 5.00-7.00.

Michał Figurski od czerwca 2014 roku do września ub.r. (z przerwą spowodowaną poważnymi problemami zdrowotnymi) prowadził program publicystyczny „WidziMiSię” w Polsat News 2. Wcześniej pracował m.in. w RMF FM, Antyradiu i Esce Rock. W dwóch ostatnich stacjach prowadził audycje poranne razem z Kubą Wojewódzkim. Rozstał się ze stacją w połowie 2012 roku po lawinie krytyki, która spadła na niego i Wojewódzkiego z powodu żartów z Ukrainek pracujących w Polsce (audycja „Poranny W-F” została wtedy zdjęta z anteny).

W Antyradiu Figurski pracował w latach 2003-2008. Wymyślił nazwę stacji i był jej dyrektorem programowym. Z mediami jest związany od 1993 roku, zaczął w Rozgłośni Harcerskiej. Był dyrektorem programowym 4FunTV i Rebel.tv (w latach 2012-2014) oraz Radia Kolor, jako dziennikarz, prezenter i producent współpracował m.in. z TVP, TVN, TV4 i Polsat Play.

Karolina Korwin-Piotrowska od wielu lat jest związana z Grupą TVN. Przez 11 lat współtworzyła "Magiel towarzyski", który w połowie ub.r. zniknął z anteny TVN Style. Obecnie dziennikarka prowadzi program "DKF" w TVN Fabuła (od sierpnia ub.r.) i (od listopada ub.r.) "#Sława" w TVN Style.

Korwin-Piotrowska w latach 1993-1995 pracowała jako dziennikarka w Radiu Kolor, a w latach 1995–2001 w Radiu ZET - prowadziła tam programy o filmach i przeprowadzała wywiady ze znanymi ludźmi. W latach 2002–2014 (z przerwami) była związana z Radiem PiN, współpracowała też m.in. z TVP1 i E! Entertainment. Ponadto pracowała na stanowiskach kierowniczych w wielu tytułach prasowych (m.in. „Gali”, „Marie Claire” i „Urodzie”), a w latach 2004-2006 była redaktor naczelną „Sukcesu”.

Według badania Radio Track od września do listopada ub.r. Antyradio miało 1,7 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Michał Figurski i Karolina Korwin-Piotrowska gospodarzami nowej audycji porannej Antyradia

165 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DW
Figurski to radiowa ryba. Dobrze to wróży. Korwin-Piotrowska jest błyskotliwa, więc pod tym względem da radę. Gdyby mogła tylko nieco obniżyć tembr głosu ;)
odpowiedź
User
OhAh
Świetny ruch. Figurski to najlepszy radiowiec, jakiego kiedykolwiek słyszałem. Bardzo dobrze, że wraca i to do tej stacji. Korwin-Piotrowska inteligentna w pytę i nie boi się mówić tego co myśli tak więc to może być bardzo dobry duet. Odliczam do poniedziałku!
odpowiedź
User
XYZ
A co z Ciechanem ? Już go nie będzie w Antyradiu ?
odpowiedź