SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Kamińska została wiceprezesem H+K Strategies

Katarzyna Kamińska, która latem ub.r. po 14 latach pracy odeszła z Havas Group Poland wraca do branży public relations. Została wiceprezesem agencji Hill+Knowlton Strategies.

Katarzyna KamińskaArticle

Do zespołu H+K Strategies Katarzyna Kamińska dołączyła z początkiem października. Objęła w agencji nowo utworzone stanowisko executive vice president (wiceprezes). Będzie na nim współzarządzać firmą (z prezesem Grzegorzem Szczepańskim), odpowiadać za wzrost biznesu oraz rozwijać ofertę usług w obszarze komunikacji marketingowej współpracując z H+K Strategies Global Center of Creative Strategy w Londynie.

- W H+K Strategies koncentrujemy się na dostarczaniu klientom usług nieprzeciętnych, wykraczających poza repertuar typowych działań public relations, które w ostatnich latach były poddane agresywnemu procesowi komodytyzacji. Postawiliśmy na zbudowanie doświadczonego zespołu konsultantów, perfekcyjnie zorientowanych w specyfice rynkowej swoich klientów i empatycznie gotowych do podjęcia się najbardziej wymagających wyzwań. Utworzenie stanowiska wiceprezesa w H+K Strategies oznacza przeniesienie tej strategii na poziom kierownictwa firmy, czyli rozbudowę dojrzałego zespołu kierowniczego agencji, który ma być gwarantem wypełniania obietnicy w doświadczeniu pracy z nami - powiedział Grzegorz Szczepański, prezes H+K Strategies.

Katarzyna Kamińska dodaje: - H+K Strategies jest dziś nie tylko jedną z największych agencji public relations globalnie i w Polsce, ale także firmą nieustannie poszukującą innowacji w swojej branży. Cieszy mnie, że w tak dynamicznym środowisku mogę realizować ambicje zawodowe związane z dostarczaniem klientom profesjonalnych usług public relations.

Roczna przerwa

Wcześniej, do lata ub.r. przez czternaście lat Katarzyna Kamińska była prezesem i twórcą agencji Havas PR Warsaw (dawniej Euro RSCG Sensors) należącej do Havas Group Poland oraz członkiem globalnego kolektywu Havas PR. Przed jej odejściem zarząd Havas Group Poland składał się z trojga partnerów: Doroty Mazur odpowiedzialnej za reklamę, Katarzyny Kamińskiej kierującej zespołem PR i Antoine’a Kolendowskiego rozwijającego dział activation&retail.

Po odejściu Kamińskiej zreorganizowano strukturę zarządczą agencji. W marcu br. zarządzanie agencją Havas PR przejęła Agnieszka Dziedzic. W czerwcu tego roku na jej czele stanęła Alicja Górka-Pruszczak jako jej dyrektor wykonawczy.

Katarzyna Kamińska była związana z Havas od 2003 roku, gdy została prezesem agencji public relations Euro RSCG Sensors (obecnie Havas PR Warsaw). W maju 2016 roku, po odejściu Michała Olbrychowskiego, została też dyrektor zarządzającą firmy. W latach 2012-2017 łączyła funkcję prezesa agencji ze współzarządzaniem grupą Havas Worldwide w Polsce.

Wcześniej pracowała m.in. w Business Communications Associates SA oraz Grupie Onet. Jest członkiem European Association of Communication Directors, działa także na rzecz Związku Firm Public Relations. Od kilku lat uczestniczy w pracach jury konkursów public relations m.in. Golden Word Awards, Sabre Awards oraz Złote Spinacze. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Przez ostatni rok, po rozstaniu z Havas PR nie była zawodowo związana z żadną firmą.

Niezbyt dobry rok

Havas PR ma za sobą słaby pod kątem finansowym rok. W ub.r. jej przychody spadły względem 2016 roku o 6,5 proc.. Spółka wygenerowała tez stratę w wysokości 448 tys. zł, co tłumaczy głównie zakończeniem współpracy z Samsung Electronics Polska.

W tym roku agencja straciła m.in. obsługę Google Polska (na rzecz Monday PR). Wraz z klientem agencję opuściło też kilku pracowników, którzy dla Google w jej szeregach pracowali.

W sierpniu br. kolejny duży klient agencji zdecydował się zakończyć współpracę z Havas PR - IKEA Polska w wyniku rozstrzygniętego przetargu przeniosła obsługę korporacyjną do agencji 2B Up Consulting.

Partner of Promotion najlepiej zarabiającą agencją PR

128,7 mln zł wyniosło w ubiegłym roku wynagrodzenie 17 agencji - najwyższe honoraria (tzw. fee income) na polskim rynku public relations osiągnęła agencja Partner of Promotion, wyprzedzając MSL Group i Walk. W skali roku mocno wzrosły wyniki Hill+Knowlton Strategies, a znaczący spadek zanotowała Solski Communications.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Kamińska została wiceprezesem H+K Strategies

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl