SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katarzyna Włodarczyk za Igora Kaleńskiego dyrektor zarządzającą BBDO Warszawa

Z początkiem września Katarzyna Włodarczyk, dotychczasowa client service director, awansowała na stanowisko dyrektor zarządzającej agencji BBDO Warszawa. Będzie odpowiedzialna za zarządzanie agencją w kluczowych obszarach jej działalności. Zastąpiła Igora Kaleńskiego, który pozostaje prezesem BBDO.

Article

Dotychczas dyrektorem zarządzającym oraz prezesem BBDO Warszawa był Igor Kaleński. Teraz na stanowisku dyrektora zarządzającego zastąpiła go Katarzyna Włodarczyk. Kaleński pozostaje CEO agencji oraz global e-commerce lead Molecular BBDO.

- Kasia to doświadczona menedżerka, która BBDO zna jak mało kto. Do tej pory współzarządzała agencją jako client service director i członek zarządu. Cieszę się, że mogę powierzyć jej nowe, jeszcze bardziej odpowiedzialne stanowisko – mówi Igor Kaleński.

Z branżą marketingowo-reklamową i BBDO Katarzyna Włodarczyk jest związana od ponad 20 lat. W tym czasie nadzorowała kilkadziesiąt złożonych projektów komunikacyjnych dla polskich i międzynarodowych firm. W latach 2011-2019 pełniła funkcję client service directora i członka zarządu BBDO Warszawa. Była odpowiedzialna m.in. za pracę kilkunastoosobowego zespołu odpowiadającego za kompleksową obsługę klientów, rozwój nowego biznesu oraz kwestie budżetowe.

– Niektórzy śmieją się, że znam BBDO dłużej niż własne dzieci, ale ja uważam to za jeden z największych atutów, które mogę wykorzystać na nowym stanowisku. BBDO to jedna z najbardziej utytułowanych agencji sieciowych na świecie, a to oznacza wiele wyzwań, także w codziennym zarządzaniu pracownikami, klientami i projektami. Cieszę się, że przede mną kolejny, ciekawy etap zawodowy, tym bardziej, że w ostatnim czasie agencja przeszła głęboką transformację. Zmiany przekładają się zarówno na efektywność finansową, jak i na prestiżowe wyróżnienia branżowe i wygrane przetargi – mówi Katarzyna Włodarczyk, dyrektor zarządzająca BBDO Warszawa.

W ostatnich dwóch latach agencja BBDO Warszawa przeszła restrukturyzację. Jak podaje zarząd, zdecydowanie wzmocniła swoje kompetencje w obszarze digital i e-commerce, tworząc w 2018 roku Molecular BBDO  – globalny hub świadczący usługi doradcze, technologiczne i produkcyjne e-commerce dla klientów całej sieci BBDO Worldwide. Efektywność biznesowa BBDO wzrosła o blisko połowę, a do grona klientów dołączyły nowe marki, np. w styczniu br. -Enea. W czerwcu z kolei agencja wygrała przetarg na obsługę marketingową dwóch segmentów biznesowych mBanku: „klienta masowego” oraz dywizji „young”.

- Przekazanie Kasi sterów agencji pozwoli mi na większe skupienie się na rozwoju globalnych struktur Molecular BBDO - mówi Igor Kaleński, który z agencją związany jest od 2016 roku.

Agencja reklamowa BBDO Warszawa miała w 2018 roku 34,82 mln zł przychodów i 8,26 mln zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Katarzyna Włodarczyk za Igora Kaleńskiego dyrektor zarządzającą BBDO Warszawa

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ola
Gratulacje :)
odpowiedź