SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy: awanturnicy sejmowi bez wstępu do mediów narodowych, po naszej stronie jest prawda

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy skrytykował ostatnie działania opozycji sejmowej oraz wyraził nadzieję, że posłowie awanturujący się „nie będą zapraszani więcej do Mediów Narodowych”. - Nie uwiarygodniajcie zdrajców, nie popularyzujcie haseł nawołujących do bratobójczej walki! Nie dajcie sobą manipulować! Im chamstwo i buta mniej będą obecne w mediach, tym większe szanse na spokój w ojczyźnie. Po naszej stronie jest prawda - zaapelowała organizacja do dziennikarzy.

Sala plenarna Sejmu, fot. PAP / Jacek TurczykArticle

W ostatnich dniach w parlamencie uchwalono nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Nastąpiło to w atmosferze ostrego sporu politycznego i manifestacji sprzeciwu w wielu miastach. Szczególnie gorąco było na sali plenarnej Sejmu we wtorek wieczorem (Jarosław Kaczyński zarzucił posłom opozycji powołującym się na jego brata Lecha, że mają „zdradzieckie mordy” i są „kanaliami”) oraz w środę wieczorem podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości.

Kaczyńskiego i polityków PiS ostro krytykował za to na Twitterze m.in. Tomasz Lis. Reporterzy TVP Info Filip Styczyński i Lucjan Ołtarzewski podczas demonstracji przed Sejmem pokazywali obsceniczne gesty, za co zostali zawieszeni. Adam Michnik wulgarnie odpowiedział dziennikarzowi TVP Info i innemu mężczyźnie pytających go o odpowiedzialność za przestępstwa jego przyrodniego brata. Z kolei czwartek wśród manifestantów krzyczących „propaganda” do reporterki TVP Info był wicenaczelny „Wprost” Marcin Dzierżanowski.

Zarząd główny Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy w wydanym w czwartek komunikacie wyraził nadzieję, że „posłowie, którzy wykazali się pogardą wobec tysięcy Polaków, tych którzy oddali na nich głosy w ostatnich wyborach, nie będą zapraszani więcej do Mediów Narodowych”.

- Uważamy, że posłowie aktywnie uczestniczący w sejmowych awanturach, odebrali sobie sami, prawo do reprezentowania kogokolwiek. Chamstwo, buta, pogarda oraz zwykłe chuligaństwo, nie zasługują na ani jeden grosz z naszych, ciężko zarabianych pieniędzy, tj. z podatków i opłat abonamentowych - uzasadniło kierownictwo organizacji.

Szerzej skrytykowało też działania opozycji. - Jej reprezentanci nie tworzą projektów ustaw, nie podejmują dialogu. Zamiast tego, mamy ciągły krzyk, ataki słowne i fizyczne, prowokacje. Posłowie „totalnej opozycji” programowo zrezygnowali z wysiłku intelektualnego, na rzecz prostackich zachowań, mających wymusić konkretne reakcje posłów większości sejmowej. To za mało, żeby korzystać z przywilejów należnych posłowi, w tym prawa do występów w mediach publicznych, które mają ustawowo zapisane działania na rzecz budowania wspólnoty obywatelskiej, nie nawoływanie do łamania prawa i ulicznych starć - czytamy w komunikacie.

- Od kilku dni, „totalna opozycja”, wspierana przez tracących przywileje reprezentantów kasty sędziowskiej i agentów bezpieki [w panice broniących swoich apanaży emerytalnych], usiłuje posklejać wypracowany w Magdalence układ. Nie chcą zrozumieć i zaakceptować, że ich czas się skończył, więc próbują destabilizacji, rozbicia narodu, zapowiadają doprowadzenie do rozlewu krwi - uważa zarząd KSD.

Co należy robić w tej sytuacji? - Nie poddawajmy się zastraszaniu, własnym lękom wyniesionym jeszcze z czasów PRL i stanu wojennego. Musimy wytrwać. Musimy obronić się raz jeszcze, bo stajemy w interesie racji stanu, wobec perspektywy odbudowy wolnej, uczciwie rządzonej Ojczyzny. Nie wolno nam dać się sprowokować. Pokazujmy prawdę, nie powielajmy kłamstw - wyliczyła organizacja. - Ci „ludzie opozycji” dawno już przestali słuchać swoich sumień. Kłamią, nawet wtedy, kiedy prawdę mogą zobaczyć miliony, kiedy jest spisana czarno na białym. Czy możemy mieć pewność, że dla określonych, partyjnych czy osobistych korzyści, nie wyprą się swojej Ojczyzny, skoro z taką łatwością, przychodzi im donoszenie na nią, czy opluwanie jej za granicą - dodała.

- Koleżanki i Koledzy dziennikarze! Wszyscy związani z mediami, którzy Polskę macie w swych sercach a propagowanie prawdy Waszą jest dewizą! Nie uwiarygodniajcie zdrajców, nie popularyzujcie haseł nawołujących do bratobójczej walki! Nie dajcie sobą manipulować! Im chamstwo i buta mniej będą obecne w mediach, tym większe szanse na spokój w ojczyźnie. Po naszej stronie jest prawda - podkreślił zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, kończąc swoje oświadczenie zwrotem „Króluj nam Chryste!”.

Dołącz do dyskusji: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy: awanturnicy sejmowi bez wstępu do mediów narodowych, po naszej stronie jest prawda

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
śmigło od wentylatora
A ja się śmieję z Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Klęczących Nieustannie w Koronce Miłosierdzia Jarkowego.
Buhahahahaha( 5 x ha)
Nawet Krycha w Wałbrzycha się śmieje mimo, że ma mnóstwo innej roboty bo śmianie się 5 x ha nie jest jej głównym zadaniem.
Buahahahahaha
odpowiedź
User
rams
Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy ma rację i pełne moje poparcie. I zgadzam się, że tych tzw. opozycjonistów nie powinno się zapraszać do mediów narodowych. Na udział w audycjach TVP i Polskiego Radia trzeba najpierw czymś pozytywnym zasłużyć. To są szlachetne, wartościowe media i byle kto nie może tam wejść. Nie może być tak, że byle lewaka zaprasza się do studia, żeby głosił z ekranu telewizora czy z głośnika radioodbiornika jakieś pseudomądrości życiowe, które szkodzą naszej polskiej racji stanu!
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Piękna i jednoznaczna postawa moralna Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy broniących Prawdziwych Jedynych Mediów Narodowych. Mam nadzieję, że Islamskie Stowarzyszenie Dziennikarzy dołączy się w solidarnościowym geście jedności środowiska Prawdziwych Dziennikarzy. Jednocześnie liczę, że apel uzupełniony będzie nie tylko o niezapraszanie lewaków do studia ale i prewencyjne zamykanie ich w osobnych ośrodkach.
Wątpić należy czy Pastafariańskie Stowarzyszenie Dziennikarzy dołączy do apelu Prawdziwych Dziennikarzy albowiem Zarząd Główny tego stowarzyszenia jest pod silnym wpływem Wegetariańskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, który obrał konfrontacyjny kolizyjny kurs niezgodny z Jedyną Prawdą głoszoną w Mediach Narodowych.
Nie do końca też wiadomo jaką postawę zaprezentuje Scjentologiczne Stowarzyszenie Dziennikarzy. Oni są raczej niepewni bo podobno widziano ich jak sypią stonkę podczas manifestacji antynarodowych. Ale to mogą być plotki tylko.
odpowiedź