SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kaufland stawia na skanery dla klientów. Wkrótce też zakupy dzięki smartfonowi

Sieć Kaufland planuje poszerzyć do 30 liczbę sklepów w których można będzie samodzielnie skanować zakupy, korzystając ze specjalnych skanerów, co przyspiesza proces zakupów. Wkrótce ruszą też testy skanowania zakupów przez aplikację na smartfona.

fot. mat.pras.Article

Usługa K-Scan została wdrożona przez sieć we wrześniu ub.r. Mobilne skanery trafiły do sześciu marketów na Śląsku, zlokalizowanych w Tarnowskich Górach, w Katowicach, w Siemianowicach Śląskich oraz w Chorzowie. Polska była piątym krajem, gdzie klienci Kauflandu zaczęli korzystać z usługi K-Scan.

Na czym ona polega? Najpierw należy przy wejściu na halę sprzedaży sięgnąć po skaner, a następnie tak jak zawsze - robić zakupy, skanując na bieżąco za pomocą czytnika kody kreskowe wybranych produktów. Po zakończonych zakupach klient korzystający z usługi K-Scan powinien udać się do kasy samoobsługowej, aby sfinalizować transakcję. Żeby zasygnalizować chęć zapłaty, należy zeskanować kod QR naklejony na każdej z kas, a następnie kod, który wyświetlony zostanie na skanerze. Ostatni krok to płatność.

Sieć jest zadowolona z pilotażu K-Scan i planuje poszerzenie usługi. - Obecnie ze skanerów K-Scan można korzystać w ośmiu marketach Kaufland. Wkrótce będą one dostępne w ponad trzydziestu sklepach - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska. Pojawić się mają one głównie w sklepach w dużych miastach.

Kaufland przetestuje skanowanie zakupów smartfonami

Łojewski zapowiada, że sieć zacznie też testować możliwość skanowania zakupów przez smartfona. Jeśli wyniki pilotażu będą pozytywne, również taka opcja może zostać wprowadzona w sklepach Kaufland na stałe.

Obecnie na skanowanie zakupów przez aplikację na telefon komórkowy pozwala sieć Carrefour, który kilka lat temu uruchomiła usługę Scan & Go.

Łojewski zwraca uwagę, że korzystanie ze smartfona do skanowania zakupów ma pewne wady jak np. fakt, że telefon wchodzi w stan uśpienia czy może robić niedokładne zdjęcia, podczas gdy skaner jest specjalnie zaprojektowany do tego rodzaju czynności.

- W innych krajach, gdzie jest K-Scan i możliwość skanowania smartfonem, ogromna większość klientów korzysta ze skanerów - mówi Łojewski.

Kaufland 2 marca br. uruchomi nowy program lojalnościowy K-Card z którego korzystać będzie można w aplikacji jak i w za pomocą karty plastikowej. Będzie on dawał dostęp do specjalnych ofert, kuponów zniżkowych czy możliwość zbierania punktów za zakupy. Nowy program zastąpi w sklepach sieci program Payback, który szuka nowego partnera wśród sieci sklepów spożywczych.

W Polsce Kaufland ma 240 marketów i zatrudnia ok. 15 tys. pracowników. Firma należy do Grupy Schwarz, która jest też właścicielem Lidla.

Dołącz do dyskusji: Kaufland stawia na skanery dla klientów. Wkrótce też zakupy dzięki smartfonowi

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
agent_orange
Oczywiście że klienci są "zadowoleni" Zwolnieni z Kauflanda pracownicy, zwłaszcza kasjerki, też będą "zadowolone". Wszystko dla satysfakcji klienta i zysku Zarządu.
odpowiedź
User
mike
Tja... zeskanowanie produktów zajmie mi z 10 razy więcej czasu niż zajmuje to kasjerowi bo oni zwykle wiedzą gdzie szukać kodu danego towaru.
odpowiedź
User
1sze było Tesco
To jest spoko usługa, chociaż jak dla mnie nie w takim celu w jakim firma sobie obmyśliła. Przede wszystkim dziękuję takiemu skanerowi można bez łażenia do jedynego czytnika cen w wielkim sklepie poznać cenę czegoś co nas interesuje. Bajzel w Kauflandzie to normalka, rzeczy są poroznoszone po całym sklepie ale i brakuje cen we właściwych miejscach. 2ga sprawa usługę Scan and Shop jako pierwsza wprowadziła w Polsce sieć Tesco. Ok 2015 roku. Na pewno było to w tych całodobowych hipermarketach Tesco Extra. Świetna rzecz.
odpowiedź