SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Właściciel Gremi Media sprzedaje nieruchomości za 18,9 mln zł

Firma KCI, większościowy akcjonariusz Gremi Media (wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”), zawarł z Metropolitan Investment przedwstępną umowę sprzedaży czterech lokali niemieszkalnych z działkami w Krakowie. Cena transakcji to 18,87 mln zł brutto.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI Article

Zgodnie z umową KCI i Metropolitan Investment właściwą umowę sprzedaży tych nieruchomości mają zawrzeć między 27 grudnia br. a 15 stycznia 2018 roku.

Zabezpieczenia realizacji transakcji to prawo zatrzymania albo obowiązek zwrotu zadatku wynoszącego 5,53 mln zł (w pojedynczej lub podwójnej wysokości) oraz zobowiązanie do zapłaty przez sprzedającego kar umownych w max. wysokości 11,98 mln zł (za nieprzedłożenie dokumentów lub podjęcie działań uniemożliwiających zawarcie umowy przyrzeczonej w uzgodnionym terminie).

Spółka KCI jest kontrolowana przez Grzegorz Hajdarowicza, który jest jej prezesem i głównym akcjonariuszem (ma 62,73 proc. jej akcji). Z kolei KCI to większościowy akcjonariusz Gremi Media (wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) - ma 80,14 proc. akcji spółki.

W sierpniu br. KCI sprzedała 14,6 proc. akcji Gremi Media grupie inwestorów (m.in. spółce głównego udziałowca Ruchu) za 36,66 mln zł, a pod koniec listopada - 4,39 proc. akcji za 11,02 mln zł funduszowi North Base Media. Natomiast półtora tygodnia temu kupiła akcje Gremi Media za 643,28 tys. zł.

W pierwszej połowie br. KCI zanotowała spadek przychodów o 4,4 proc. do 59,29 mln zł oraz 932 tys. zł straty netto (wobec 1,49 mln zł rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Właściciel Gremi Media sprzedaje nieruchomości za 18,9 mln zł

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bftu
Państwo niw kupiło to zrobimy barter :)
18 9
odpowiedź
User
Krasawica
Ten też sprzedaje nieruchomości, jak Agora, żeby utrzymać płynność?
Ojojoj...
26 10
odpowiedź
User
pavv
Czyżby organizacja się sypała? Ostatnią rzeczą jaką się sprzedaje to są nieruchomości.
24 10
odpowiedź
User
zoo
dożynki???? za pozno zrozumieli ze papier służy juz do pupy???
21 11
odpowiedź
User
@zoo
Akurat on to wiedział już w 2009 kiedy się przechwalał, że "Przekrój" osiągnie nakład ponad 100 000 (głównie na tabletach) ale okazał się zwykłym nieudacznikiem.
25 8
odpowiedź