SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KE ostrzega Oracle

Firmie Oracle nie udało się jak na razie rozwiać obaw Komisji Europejskiej o antykonkurencyjny charakter przejęcia firmy Sun Microsystems.

Unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes stwierdziła, że jest "rozczarowana" brakiem propozycji, które złagodziłyby te obawy.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Oracle ogłosiło porozumienie w kwestii przejęcia Sun za 7,4 miliarda dolarów. Na transakcję zgodę wyraził amerykański Departament Sprawiedliwości, ale postępowanie w sprawie wszczęła KE, wyznaczając sobie datę 19 stycznia 2010 roku na podjęcie ostatecznej decyzji. Regulator obawia się, że w przypadku zatwierdzenia transakcji mogłoby dojść do naruszenia zasad rynkowej konkurencji, co w konsekwencji dla konsumentów oznaczałoby wyższe ceny i mniejszy wybór.

Rzecznik Kroes poinformował w środę, że komisarz "wyraziła rozczarowanie faktem, iż pomimo kolejnych próśb Oracle nie przedstawiło albo twardych dowodów na to, że nie ma żadnych przeszkód konkurencyjnych albo propozycji na zaradzenie problemom zauważonym przez Komisję".

Tymczasem firma Sun zapowiedziała w ostatnich dniach, że ze względu na opóźniające się przejęcie przez Oracle, w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy zwolni 3 tysiące swoich pracowników. Wcześniej szef Oracle Larry Ellison stwierdził, że Sun traci 100 milionów dolarów miesięcznie oczekując na werdykt KE.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KE ostrzega Oracle

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl