SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dzień Singla generuje coraz większe zyski w Polsce i na świecie

Przypadające na 11 listopada chińskie święto Dzień Singla staje się dla coraz większej liczby konsumentów okazją do zakupów.  W ubiegłym roku, pomiędzy 11 a 13 listopada 7-krotnie wzrosła liczba zamówień dokonywanych przez Polaków na chińskich platformach zakupowych. Zgodnie z danymi przeanalizowanymi przez Admitad, w istotny sposób przyczynili się do tego  internetowi twórcy.

Fot. PixabayFot. Pixabay

Według danych przeanalizowanych przez Admitad, dostawce rozwiązań performance marketingu, twórcy treści uczestniczący w promocjach z okazji Dnia Singla na całym świecie, zwiększyli swoje zarobki płynące ze współpracy partnerskiej o 89 proc..

Pomimo że w Polsce ten dzień dopiero zyskuje na popularności, udało się zwiększyć przyrost ze sprzedaży wśród lokalnych partnerów aż o 33 proc. w ciągu tygodnia, w porównaniu do regularnych okresów wyprzedaży. O 44 proc. wzrosła również liczba zamówień generowanych dla polskich marek przez partnerów sprzedażowych. Ich działalność w sieci przyciąga wielu odbiorców, którzy chętniej korzystają z polecanych produktów i usług, generując tym samym wzrost wyników sprzedażowych.

- Listopad to najgorętszy okres handlowy na polskim rynku, głównie za sprawą Black Week i Cyber Monday. Z kolei w perspektywie globalnej, coraz większe znaczenie zyskuje 11 listopada, kiedy obchodzony jest zaczerpnięty z chińskiej tradycji Dzień Singla. W ubiegłym roku, tylko pomiędzy 11 a 13 listopada, sprzedaż internetowa na chińskich platformach zakupowych wzrosła aż 7-krotnie. Z naszych analiz wynika, że do wzrostu popularności tego trendu istotnie przyczynili się szeroko rozumiani internetowi twórcy, którzy zintensyfikowali wtedy swoją działalność - uważa Mateusz Łukianiuk, country manager Poland w Admitad.

Kto zarabia na Dniu Singla?

Statystyki dostarczone przez partnerów Admitad wskazują, że na Dniu Singla najlepiej zarobiły blogi i strony tematyczne. Przypadło im w udziale około 17 proc. ogólnego dochodu. Drugie miejsce w rankingu zajęli influencerzy i właściciele grup tematycznych na Facebooku – 12,5 proc.. Krok za nimi były kanały tematyczne i grupy funkcjonujące na komunikatorach – 12,2 proc. oraz youtuberzy – 10,9 proc..

- Prognozujemy, że w tym roku te proporcje nie ulegną znaczącej zmianie. Warto mieć jednak na uwadze, że stale rośnie pozycja konkurencyjna influencerów oraz komunikatorów. Spodziewamy się, że w ciągu kilku kolejnych lat widocznie wzrośnie ich udział we wspólnych zyskach partnerów – wskazuje Mateusz Łukianiuk z Admitad.

Najbardziej dochodowe kategorie produktowe

Zgodnie z danymi przeanalizowanymi przez firmę, najbardziej dochodowymi kategoriami towarów i usług dla influencerów oraz twórców treści podczas Dnia Singla okazały się kolejno: usługi mobilne i IT, moda, elektronika, edukacja online i usługi finansowe.

- Analizując wyniki zeszłorocznej sprzedaży należy uwzględnić wpływ, jaki miała na nią pandemia COVID-19. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że branża elektroniczna, modowa i kosmetyczna, które w przeszłości tradycyjnie prowadziły w rankingach sprzedaży i zarobków twórców, ponownie znacząco wyprzedzą w tym roku branżę usług online. Powinni oni wziąć pod uwagę tę zmianę priorytetów i potrzeb swoich odbiorców, aby odpowiednio zaplanować kolejne działania i zmaksymalizować zyski – dodaje Mateusz Łukianiuk.

W ubiegłym roku w trakcie Dnia Singla w naszym kraju najlepiej sprzedawały się produkty pochodzące z chińskich platform sprzedażowych oraz gry online.

- Opłacalną strategią będzie skupienie uwagi na próbie zaspokojenia kluczowych potrzeb swoich odbiorców. W obliczu ożywionych dyskusji medialnych dotyczących potencjalnego kryzysu energetycznego, na szczycie tegorocznej listy potrzeb zakupowych mogą znaleźć się także artykuły gospodarstwa domowego, w tym systemy grzewcze oraz ocieplana odzież - podsumowuje Mateusz Łukianiuk.

Dołącz do dyskusji: Dzień Singla generuje coraz większe zyski w Polsce i na świecie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
O_o
Kolejne sztucznie wykreowane przez marketingowców święta. Nie wystarczy już kompletna dewaluacja i ośmieszenie koncepcji Black Friday (który jeśli wierzyć reklamom w radiu/telewizji trwa w najlepsze już od początku października... a jak później przychodzi co do czego, to dostajemy jakieś ochłapy a nie rzeczywiste promocje jak np. w USA).
odpowiedź
User
fgh
Dzień singla czyli dzień samotności która prowadzi do schorzeń psychiatrycznych i samobójstw.
odpowiedź
User
mike
Singlem się jest do 25 lat. Potem jest się starą panną/kawalerem.
odpowiedź