SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kino Polska TV dzięki dywidendzie od Filmboxu podwoiło zysk netto

Według wstępnych wyników Kino Polska TV w ub.r. osiągnęło wzrost jednostkowych przychodów z umów z klientami o 6,4 proc. do 172,24 mln zł oraz zysku netto z 9,25 do 20,59 mln zł.

Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV i StopklatkiArticle

Zysk operacyjny Kino Polska TV zmalał rok do roku z 13,45 do 12,82 mln zł.

Firma w komunikacie giełdowym zaznaczyła, że wzrost jej zysku netto wynika przede wszystkim z 11,46 mln zł dywidendy otrzymanej od spółki zależnej Filmbox International.

Zaudytowane sprawozdanie finansowe Kino Polska TV za ub.r. zostanie opublikowane 18 marca.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa Kino Polska TV osiągnęła wzrost przychodów o 23,1 proc. do 53,4 mln zł, a jej zysk netto poszedł w górę z 1,54 do 6,07 mln zł. Wyniki firmy zwiększyły się też w pierwszych trzech kwartałach ub.r. mimo wiosennego załamania rynku reklamowego, za to nadawane naziemnie Stopklatka i Zoom TV zanotowały wyższe straty.

Kino Polska TV jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy. W czwartek na koniec sesji kurs spółki wynosił 8,80 zł, co daje kapitalizację w wysokości 174,4 mln zł. Jej większościowym akcjonariuszem jest SPI International (ma 65,1 proc. kapitału).

Dołącz do dyskusji: Kino Polska TV dzięki dywidendzie od Filmboxu podwoiło zysk netto

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl