SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Klienci Beyond.pl z dostępem do Microsoft Azure

Microsoft zawarł porozumienie z firmą Beyond.pl, na mocy którego polscy klienci poznańskiej spółki zyskają możliwość przetwarzania danych w chmurze Microsoft Azure z lokalnego, polskiego centrum danych.

fot. Shutterstock.comArticle

Data Center 2 w Poznaniu, należące do Beyond.pl, to pierwsza w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej lokalizacja dla chmury Azure Stack. Wybrane usługi Azure mają pojawić się w ofercie Beyond.pl w II kwartale br.

- Dzięki współpracy z Beyond.pl globalna chmura Microsoft Azure zyskała polski paszport. Klienci mogą mieć pewność, że ich kluczowe, wymagające tego dane będą przetwarzane lokalnie, w polskim centrum danych. Jednocześnie zyskają oni możliwość korzystania z pełnej mocy obliczeniowej i globalnego pakietu usług Microsoft Azure - powiedział Paweł Jakubik, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze w polskim oddziale Microsoftu.

Microsot i Beyond.pl liczą na to, że ich wspólny projekt odpowie na zapotrzebowanie ze strony polskich firm i instytucji publicznych, które ze względu na wymogi regulacyjne czy branżowe są zobowiązane do realizowania części procesów i przetwarzania związanych z nimi danych w chmurze na terytorium Polski. Dotyczy to m.in. sektora finansów, usług medycznych, jednostek administracji publicznej, obrony i bezpieczeństwa oraz sektora paliwowego.

Usługi dostępne z Azure Stack w Beyond.pl będą kompatybilne z usługami Azure w innych regionach, a polscy klienci będą rozliczani zgodnie z ofertą przygotowaną przez Beyond.pl.

Dołącz do dyskusji: Klienci Beyond.pl z dostępem do Microsoft Azure

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl