SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KLM ogranicza loty w Europie, mniej połączeń z Polski

Linie lotnicze KLM podjęły decyzję o zmianach w swojej ofercie na terenie Europy w nadchodzącym okresie. Zredukowana zostanie częstotliwość lotów i liczba dostępnych do sprzedaży miejsc. W Polsce liczba lotów z/do 5 miast również zostanie zmniejszona, z wyłączeniem okresu świąteczno-noworocznego. Przewoźnik motywuje to drugą falą pandemii koronawirusa i decyzjami niektórych krajów o ponownym zamknięciu.

fot. materiały prasoweArticle

KLM w nadchodzących miesiącach będzie oferował loty do ok. 90-95% ze swoich europejskich destynacji. Na niektórych trasach, zwłaszcza do Wielkiej Brytanii, loty zostaną zawieszone. Całkowita liczba oferowanych do sprzedaży miejsc zostanie dalej zmniejszona z ok. 50% do 40% w porównaniu z danymi sprzed wybuchu pandemii koronawirusa.

Oferta lotów międzykontynentalnych KLM będzie realizowana na poziomie ok. 50-60% pod względem liczby oferowanych miejsc. Wraz z rejsami cargo, przewoźnik będzie oferował łącznie ok. 65% ze swoich wszystkich lotów.

Na czas pandemii, KLM przyjął strategię polegającą na udostępnieniu podróżnym możliwie największej liczby kierunków. Dostosowując się do aktualnego poziomu popytu, przewoźnik oferuje swoje loty rzadziej i mniejszymi samolotami, dzięki temu utrzymując siatkę połączeń przez lotnisko bazowe w Amsterdamie. Część tras międzykontynentalnych jest nadal zawieszona dla ruchu pasażerskiego, a tam gdzie to możliwe połączenie jest utrzymywane wyłącznie dla przewozu towarowego.

KLM podkreśla, że przyjęta strategia okazała się skuteczna w ostatnich miesiącach i pozwoliła utrzymać w dużym stopniu siatkę lotów.

- Ruch pasażerski w sierpniu i wrześniu wykazał wyraźne oznaki ożywienia, niestety druga fala pandemii doprowadziła do nowych ograniczeń w całej Europie. W związku z tym w nadchodzącym okresie oferta KLM zostanie ponownie zredukowana, przy zachowaniu przyjętej strategii maksymalnej liczby destynacji. Co więcej, oferta przewoźnika wzbogaci się o kilka nowych kierunków. W zależności od rozwoju sytuacji, linia będzie dokonywała dalszych zmian w rozkładzie, dostosowując się do decyzji państw i popytu na przeloty - czytamy w komunikacie KLM.

Nowe kierunki w siatce KLM na świecie to: Rijad w Arabii Saudyjskiej (od 4 stycznia 2021 r., 4 razy w tygodniu), Zanzibar w Tanzanii (od 10 grudnia 2020 r., 2 razy w tygodniu) oraz Berlin Brandenburg w Niemczech (od 8 listopada 2020 r., zmiana lotniska). Ponadto, od 29 października 2020 r. przewoźnik wznowił loty do Calgary/Edmonton w Kanadzie, od 25 października - do Poznania (aktualnie 2 razy w tygodniu), a od 24 października - cotygodniowe połączenia z Amsterdamu do Chengdu oraz z Pekinu do Amsterdamu.

Loty KLM z/do Polski w listopadzie i grudniu 2020 r. będą przedstawiały się według poniższej tabeli, w której podano liczbę lotów tygodniowo. Przewoźnik zastrzega, że poniższy rozkład może ulec zmianom.

Dołącz do dyskusji: KLM ogranicza loty w Europie, mniej połączeń z Polski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl