SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne redakcje z obawy przed koronawirusem proszą pracowników o pozostanie w domach

Oprócz TVN Discovery Polska, Ringier Axel Springer Polska oraz Agory, także Telewizja Polsat oraz Polskie Radio proszą pracowników, którzy w ostatnim czasie wrócili z Włoch o pozostanie w domach i pracę zdalną przez najbliższe dwa tygodnie. Ta decyzja związana jest z epidemią koronawirusa.

Pisaliśmy o tym, że w poniedziałek wiadomości do pracowników w tej sprawie przesłała TVN Discovery Polska, Agora oraz RASP.

Pracownicy tych firm byli proszeni o pozostanie w domach, jeśli w ostatnim czasie przebywali na terenie zagrożonym koronawirusem - szczególnie we Włoszech, gdzie rośnie liczba zarażonych z dnia na dzień.

Takich zarządzeń jeszcze do poniedziałku nie wydała Telewizja Polsat, ani Bauer.

- Zachęcamy pracowników Wydawnictwa, którzy wrócili z krajów cytowanych przez GIS do 14 dniowego home office od dnia przyjazdu - poinformował nas Maciej Brzozowski z Bauera.

We wtorek Polsat przesłał maila do pracowników z prośbą, aby „obserwowali swój stan zdrowia”, a w razie stwierdzenia „występowania jakichkolwiek objawów chorobowych bezwzględnie skonsultowały się z lekarzem i jeśli takie będą zalecenia - pozostały w domu”.

Podobną wiadomość mieli otrzymać zatrudnieni w Polskim Radiu. „Polskie Radio, jako odpowiedzialny pracodawca dbający o zdrowie swoich pracowników, pragnie zaproponować pracownikom, którzy z tych regionów powrócili w ostatnim czasie lub wkrótce powrócą, ograniczenie aktywności zawodowej do 14 dni i pozostanie w domu. Proponujemy w takiej sytuacji wnioskowanie do dyrekcji o pracę zdalną, bądź w szczególnie uzasadnionych przypadkach, zwolnienie z wykonywania pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Przypadki te będą rozpatrywane indywidualnie. Zalecany jest także monitoring stanu zdrowia i kontakt z Inspekcją Sanitarną, a w przypadku pojawienia się ewentualnych niepokojących symptomów należy zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych” – czytamy w mailu do pracowników, do którego treści dotarliśmy.

Główny Inspektorat Sanitarny odradza podróży do Włoch, Chin, Tajlandii, Iranu, Japonii, Korei Południowej, Wietnamu, Singapuru, na Tajwan. Globalna liczba zachorowań we wtorek wieczorem przekroczyła liczbę 80 tys. osób. Najwięcej takich przypadków zanotowano w Chinach – ponad 80 tys., w Europie najwięcej we Włoszech – 283 przypadki. Do tej pory zmarło już 2705 osób w związku z zakażeniem koronawirusem COVID-19.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zadeklarował, że 79 oddziałów zakaźnych w Polsce już działa w trybie podwyższonej gotowości. Szef resortu podczas konferencji prasowej potwierdził, że nadal nie ma w naszym kraju potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. "Na pewno w związku z sytuacją w Europie, ten wirus się prędzej czy później pojawi" – stwierdził minister zdrowia.

Dołącz do dyskusji: Kolejne redakcje z obawy przed koronawirusem proszą pracowników o pozostanie w domach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jesteście niedoinformowani
Wydawnictwo Bauer też podało pracownikom taki komunikat
odpowiedź