SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komornik zajmuje marki i nieruchomości FoodCare’u na rzecz Michalczewskiego

Komornik sądowy zamierza zająć prawa do marek (takich jak Black, Frugo, Gellwe i Fitella) oraz nieruchomości należących do FoodCare’u jako zabezpieczenie 10 mln zł, które firma ma wypłacić Fundacji Dariusza Michalczewskiego w związku z napojem Tiger.

Dariusz Michalczewski Article

Zapłatę przez FoodCare prawie 10 mln zł na rzecz Fundacji Darka Michalczewskiego Równe Szanse nakazał pod koniec września br. Sąd Okręgowy w Krakowie. Podstawą orzeczenia są nieuiszczone opłaty licencyjne i inne rozliczenia związane ze sprzedażą napoju energetycznego Tiger w 2010 roku (przeczytaj więcej na ten temat).

Wyrok nie jest prawomocny, a FoodCare zapewne się od niego odwoła (we wrześniu firma informowała, że decyzję podejmie po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia). Jednak komornik sądowy na wypadek uprawomocnienia wyroku w formie przyjętej przez sąd pierwszej instancji musi dokonać zabezpieczenia odpowiedniej kwoty w przedsiębiorstwie.

Fundacji Michalczewskiego przysługiwała prawna możliwość zabezpieczenia wyroku poprzez zajęcie kont bankowych FoodCare’u. Jednak firma poprosiła, żeby tego nie robić, ponieważ nawet krótkotrwały brak dostępu do środków finansowych na realizację bieżącej działalności spowoduje sparaliżowanie produkcji i dystrybucji wszystkich jej produktów.

Fundacja przychyliła się do tej prośby i złożyła wniosek o ustanowienie zabezpieczenia na znakach towarowych Foodcare’u (m.in. Black, Frugo, Gellwe i Fitella) oraz gruntach należących do firmy. Dlatego komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Krakowie złożył już wniosek do Urzędu Patentowego o zajęcie praw z rejestracji tych marek oraz wnioski do sądów wieczystoksięgowych o odpowiedni wpis hipotek przymusowych dla nieruchomości FoodCare w Niepołomicach i Zabierzowie.

- Mimo że tak źle zostałem potraktowany przez właściciela FoodCare’u, pana Wiesława Włodarskiego, zdaję sobie jednak sprawę, że inna decyzja mogłaby spowodować utratę płynności finansowej spółki, przez co w konsekwencji zapewne ucierpieliby niewinni pracownicy, a tego nie chcę. Równocześnie podkreślam, że moja decyzja nie zwalnia pana Włodarskiego od odpowiedzialności prawnej za nieuczciwe działania i wszystkie należności w ramach zasądzonego już odszkodowania, będą musiały zostać uregulowane - komentuje Dariusz Michalczewski.

Przypomnijmy, że na początku października Michalczewski złożył kolejny pozew przeciw FoodCare’owi dotyczący Tigera - domaga się w nim 22 mln zł z tytułu bezprawnego korzystania przez firmę z marki napoju już po rozwiązaniu umowy licencyjnej (więcej na ten temat).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Komornik zajmuje marki i nieruchomości FoodCare’u na rzecz Michalczewskiego

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jupi
Dobrze cwaniakom:)
19 12
odpowiedź
User
Bib
Robi się ciekawie. FoodCare chyba popłynie... Ale na własne życzenie. Przestroga dla innych pseudobiznesmenów...
26 14
odpowiedź
User
Ww
Wiesław płacze... Byli pracownicy i partnerzy się uśmiechają. Branża kibicuje Tigerowi...
18 17
odpowiedź
User
vcv
skoro jest kasa zeby placic Tysonowi czy emitowac reklamy co 5min to i znajdzie sie na zaplacenie kary
21 8
odpowiedź
User
sik
Komornik ma strzal zycia. Heh. Ale sie dorobi. Na pewno mu inni komornicy zazdroszcza. Na taki zer czekaja cale rodziny:) bedzie na nowy samochod i mieszkanie.
14 10
odpowiedź