SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konfederacja zarzuca Telewizji Polskiej cenzurę. Zniszczono trzy telewizory

Politycy Konfederacji zarzucili Telewizji Polskiej, że od dawana nie zaprasza ich do programów publicystycznych. Na konferencji przed siedzibą nadawcy symbolicznie zniszczyli trzy telewizory z logotypami głównych stacji TVP.

Janusz Korwin-Mikke na konferencji przed siedzibą TVP, fot. YouTube / KonfederacjaArticle

Podczas konferencji Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że przedstawiciele Konfederacji w Telewizji Polskiej są praktycznie nieobecni, a nadawca przyznaje partii jedynie znikomy udział czasu antenowego, co w świetle zasady pluralizmu i wolności mediów jest nie do przyjęcia. Bartosz Bocheńczak, kandydujący z listy Konfederacji do Sejmu, zauważył, że wszystkie inne partie polityczne mają dostęp do mediów publicznych i regularnie występują w TVP, podczas gdy Konfederacja jest systematycznie pomijana.

Według danych zamieszczonych niedawno przez Telewizję Polską w pierwszym kwartale br. w programach informacyjnych i publicystycznych nadawcy politycy PiS pojawiali się aż przez 235 godzin 15 minut, ci z Platformy Obywatelskiej - przez 25 godzin, a przedstawiciele Suwerennej Polski - przez 22 godziny i 35 minut. W zestawieniu w ogóle nie ujęto Konfederacji.

Jacek Wilk na konferencji zaznaczył ta statystyka wyraźnie pokazuje, że Telewizja Polska nie traktuje Konfederacji poważnie. Janusz Korwin-Mikke zapowiedział, że ugrupowanie doprowadzi do prywatyzacji mediów publicznych: w miejsce TVP ma pojawić się 5 lub 6 prywatnych nadawców, co według polityka zapewni pluralizm mediów i dostęp obywateli do rzetelnych informacji.

Na koniec konferencji, zorganizowanej przed siedzibą główną Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie, politycy Konfederacji zniszczyli trzy telewizory ze znaczkami głównych kanałów TVP.

 

Politycy Konfederacji na krótko wrócili regularnie do programów publicystycznych w głównych stacjach Telewizji Polskiej we wrześniu ub.r., krótko po tym jak Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa nadawcy zastąpił Mateusz Matyszkowicz.

Dołącz do dyskusji: Konfederacja zarzuca Telewizji Polskiej cenzurę. Zniszczono trzy telewizory

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ae
Konfederacja to organizacja terrorystyczna!
odpowiedź
User
Tyle w temacie
Jeśli konfederacja naprawdę chce poznać cenzurę to niech idą do TVN i skrytykują lgbt lub komunistyczny PRL
odpowiedź
User
Mirek
I mają rację. Jako partia w sejmie i mająca średnio koło 8% poparcia powinna mieć swoich przedstawicieli w programach TVP. Ale nie od dziś wiadomo, że TVP nie ma nic wspólnego z obiektywizmem i pluralizmem.
odpowiedź