SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co dalej z poranną audycją w Antyradiu? "Cały czas pracujemy nad jej formułą"

Po tym, jak w połowie grudnia z poranków w Antyradiu zniknęła Karolina Korwin-Piotrowska, audycję "Najgorsze Państwo Świata" prowadzą Michał Figurski i Małgorzata Wierzejewska. Czy poranne pasmo czekają zmiany? - Mamy kilka nowych koncepcji i obecnie wszystkie bierzemy pod uwagę - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Bąkiewicz, redaktor naczelny Antyradia.

Karolina Korwin-Piotrowska współprowadziła poranne pasmo w Antyradiu przez prawie pięć lat. "Najgorsze Państwo Świata" zadebiutowało w stacji w styczniu 2018 r. Za to 15 grudnia ub.r. Korwin-Piotrowska poinformowała na Facebooku, że odchodzi z audycji. Zaznaczyła, że nadal będzie prowadzić w Antyradiu cotygodniowy cykl "Kino na podsłuchu", który w ramówce stacji jest od stycznia 2019 r.

- Ostatni rok ze średnią snu na dobę 3.25. Trochę mało. Nie miałam już nawet siły żartować z mojego niewyspania i zmęczenia. Zaczęłam zawalać rzeczy. Zaczęłam się poddawać. Zbyt często płakałam ze zmęczenia - napisała. - Ale postanowiłam też, leżąc na SOR, we wrześniu, że zawalczę o siebie. O sen i wypoczynek. To było dobre pięć lat, warto "zejść ze sceny niepokonanym", co teraz robię, z nadzieją na nowe otwarcie i "pierwszą młodość" - dodała. - Dbajcie o siebie, stawiajcie granice, życie jest tylko jedno, liczy się tu i teraz, zdrowie też jest jedno. Życie jest dobre. Zawsze. Cokolwiek się zdarzy, jesteśmy w tym razem. #zapierdolisoverparty - zaapelowała.

Od tego czasu poranne pasmo w Antyradiu prowadzą Michał Figurski (z którym Korwin-Piotrowska początkowo prowadziła audycję) i Małgorzata Wierzejewska. Zapytaliśmy Marcina Bąkiewicza, redaktora naczelnego Antyradia, czy rozszerzone zostanie grono prowadzących "Najgorsze Państwo Świata". - Cały czas pracujemy nad formułą porannej audycji. Mamy kilka nowych koncepcji i obecnie wszystkie bierzemy pod uwagę - mówi nam Bąkiewicz.

Kuba Wojewódzki powróci do Antyradia?

Jak dodaje, rozważane jest pozostawienie obecnego duetu w porannym programie, ale brany jest pod uwagę również wariant z większą obsadą prowadzących. Czy do stacji mógłby powrócić Kuba Wojewódzki, z którym już wcześniej Michał Figurski prowadził poranne programy? Marcin Bąkiewicz uśmiecha się. - Pojawiają się różne koncepcje. Nie potrafię na razie powiedzieć, która z nich zwycięży. To zależy od różnych czynników - słyszymy.

Michał Figurski i Kuba Wojewódzki to duet, który na antenach radiowych był obecny przez dziewięć lat. Najpierw (lata 2003-2005) w Radiu 94, a dwa lata później, gdy stację przekształcono w Antyradio, razem prowadzili poranne pasmo "Antylista". W 2008 r. obaj przeszli do Eski Rock, gdzie przez kolejne cztery lata prowadzili "Poranny WF" i "Śniadanie Mistrzów". Rozstali się ze stacją w połowie 2012 r. po lawinie krytyki, która spadła na nich z powodu żartów z Ukrainek pracujących w Polsce (audycję zdjęto wtedy z anteny). Niedługo później Wojewódzki jednak powrócił na antenę Eski Rock.

"Czekamy na pierwsze ruchy konkurenta"

Zapytaliśmy też szefa Antyradia, czy obawia się ekspansji Eski Rock. Stacja, którą nadaje tylko w Warszawie, ma wkrótce być słyszalna także w ośmiu innych miastach. To efekt sprzedaży Muzo.FM Grupie ZPR Media. Obecnie właścicielem rozgłośni jest Telewizja Polsat. Nowy właściciel planuje na częstotliwościach Muzo.FM uruchomić Eskę Rock. Oznacza to, że poza Warszawą Eskę Rock będzie można usłyszeć w Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie, Kielcach i Bydgoszczy. Antyradia nie słychać tylko w tych dwóch ostatnich miastach, ale rozgłośnia korzysta z 16 nadajników obejmujących zasięgiem także Gdynię, Jemiołów (województwo lubuskie), Koszalin, Rzeszów, Szczecin, Zieloną Górę i aglomerację śląską.

- Robimy swoje, z zaciekawieniem obserwując, co przygotuje nasza konkurencja - mówi Marcin Bąkiewicz. - Antyradio pokazuje, że dobrze prowadzony format rockowy może odnieść sukces na polskim rynku. Dostrzegła to również Grupa ZPR. Tymczasem trzymamy rękę na pulsie i czekamy na pierwsze ruchy konkurenta. Wejście Eski Rock do innych miast traktujemy jako kolejne wyzwanie. Mamy kilka niespodzianek w zanadrzu - zapowiada redaktor naczelny Antyradia.

Z najnowszego badania Radio Track (listopad 2022 r. - styczeń 2023 r.) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Antyradia pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 2,5 proc. (rok temu w analogicznym okresie wynik był o 0,2 pkt proc. wyższy).

Dołącz do dyskusji: Co dalej z poranną audycją w Antyradiu? "Cały czas pracujemy nad jej formułą"

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eeeee
Pustosłowie i zero konkretów. Pakuj swoje ego Bąkiewicz na Ciebie już czas 😀
odpowiedź
User
Traww255
Odejście autorytatywnej Korwin Piotrowskiej, która tonem nieznoszącym sprzeciwu wygłaszała swoje tezy, to najlepsze co mogło spotkać poranną audycję. Gorzej nie będzie.
odpowiedź
User
DAT Target Practice
A co oni znowu chcą grzebać przy poranku? Poranek w Antyradiu teraz jest OK, lepiej by Pan Bąkiewicz dodał do playlisty dziennej stacji ciężkie brzmienia w większych ilościach (np. Tool, Korn, Pantera, Deftones, Slayer itp.).
odpowiedź