SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec Radia ZET Gold, czas na Meloradio. Nowe audycje i prowadzący

Radio ZET Gold (Eurozet) zmieni nazwę na Meloradio i poszerzy bibliotekę muzyczną. - To będzie zupełnie nowe radio - mówi dla Wirtualnemedia.pl Kamil Dąbrowa, redaktor naczelny rozgłośni.

Kamil Dąbrowa, były dyrektor radiowej Jedynki, foto: Andrzej Szozda/PRArticle

Wniosek w sprawie zmiany nazwy wpłynął już do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.- Istotnie, mamy taki wniosek, lecz trudno na razie powiedzieć, kiedy zostanie rozpatrzony - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

Rozpatrzenie jest kluczowe: od niego liczyć się będzie czas na zmianę nazwy i repertuaru stacji. - Mogę tylko powiedzieć, że to będzie zupełnie nowe radio, stąd zupełnie inna nazwa - mówi nam Kamil Dąbrowa, redaktor naczelny Radia ZET Gold.

Nadawca planuje zmienić nie tylko nazwę. Na antenie pojawią się też nowe audycje oraz nowi prowadzący. - Szczegółów nie możemy jeszcze zdradzić, poinformujemy o nich już po otrzymaniu oficjalnej decyzji KRRiT. Dzisiaj mogę powiedzieć, że pracujemy nad modyfikacją bazy muzycznej i zmianami programowymi. Zasięg techniczny sieci pozostanie taki sam - podsumowuje Kamil Dąbrowa.

Nowe radio ma wystartować jeszcze w tym roku. Równolegle trwają prace nad stworzeniem identyfikacji wizualnej nowej marki Grupy Eurozet.

Radio ZET Gold zaczęło nadawanie 1 lipca 2013 roku, zastępując stacje pod marką Planeta FM, wrocławskie Radio Traffic FM i toruńskie Radio Plus. Rozgłośnia kierowana jest do dojrzałych słuchaczy i gra przeboje z ostatnich dekad.

Na początku kwietnia do zespołu redakcyjnego dołączył Paweł Jawor, prowadzący weekendowe pasmo między godz. 15 a 20. Z końcem maja natomiast z rozgłośnią pożegna się - po 4 latach - Bogdan Fabiański, prowadzący „Gorączkę sobotniej nocy” i „ZET Gold Party”.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od grudnia 2016 roku do lutego 2017 roku udział ZET Gold w rynku radiowym wyniósł 1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej