SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z sieci zniknął twitterowy profil Radia 357

Od kilku dni niedostępny jest profil twitterowy Radia 357. Internauci, patroni i słuchacze gubią się w domysłach co mogło się stać – ale rozgłośnia informuje za naszym pośrednictwem: chodzi o chwilowy problem z widocznością, profil wkrótce ma być ponownie dostępny.

Fot. Twittter/Radio 357 Article

Radio 357 to największy obecnie w świecie projekt medialny, finansowany przez społeczność. Liczba patronów przekroczyła 49 tys. - Społeczność Radia 357 jest tą największą „bandą pięknych wariatów”, finansujących swoje radio, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie - komentuje Piotr Stelmach z rozgłośni. Radio bardzo dba o kontakt ze słuchaczami i patronami, a robi to m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych.

I robi to skutecznie: instagramowy profil rozgłośni śledzi ponad 56 tys. osób, facebookowy obserwuje ponad 189 tys. osób, zaś polubiło go 172 tys. internautów. Nic więc dziwnego, że gdy kilka dni temu zniknął z sieci trzeci społecznościowy profil, na Twitterze – patroni i słuchacze zaniepokoili się. Tym bardziej, że profile członków zarządu rozgłośni wciąż linkują do oficjalnego radiowego Twittera, a jeszcze niedawno stanowił on jedno z głównych źródeł informowania na bieżąco o poczynaniach zespołu radiowego.

Co się stało? "Problem z widocznością"

Wśród teorii powstających wśród internautów była m.in. ta, że jedna z odchodzących osób zabrać miała hasła dostępowe i zlikwidować profil.

- To niemożliwe, nikt z odchodzących nie był mściwy, do nikogo z osób, które się ostatnio żegnały, nie jest to podobne - mówią jednak nam anonimowo dziennikarze rozgłośni.

Zapytaliśmy Radio 357, dlaczego nie ma na Twitterze profilu stacji, kiedy wróci i pod jakim adresem. - To chwilowy problem z widocznością profilu, który od razu zgłosiliśmy - mamy zapewnienie od Twittera, że profil wkrótce będzie ponownie dostępny publicznie pod tym samym adresem - poinformował nas rzecznik prasowy radia. Z czego wynika problem? Radiowcy nie wyjaśniają.

W minionym roku Radio 357 osiągnęło 10,77 mln zł przychodu netto, miało nieco ponad 10 mln zł kosztów operacyjnych, a wpłaty od patronów stanowiły aż 76 proc. wpływów: wyniosły one 9,78 mln zł. Dla porównania: w roku 2021 było to 9,6 mln zł. Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Nadaje w internecie od stycznia 2021 roku. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę.

Aktualnie na Patronite rozgłośnię wspiera ponad 49,2 tys. użytkowników, którzy deklarują miesięczne wpłaty w wysokości ponad 878 tys. zł. Ogółem stacja zebrała 19,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Z sieci zniknął twitterowy profil Radia 357

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
szurka
I to jest właśnie to o czym mówię i powtarzam bez końca. Ktoś w korpo daje dodatkowe zajęcie komuś w ramach walki z nudą, ten ktoś zakłada profil, szefostwa nic nie interesuje, wywalają gościa i…. wielkie zdziwienie 🤗
33 15
odpowiedź
User
pawlam
Zrobiliście mi dzień. Większego durnoctwa niż to, że ktoś odszedł i usunął profil na Twitterze to dawno nie czytałem. Ale co się pośmiałem, to moje. Tylko niestety sąsiedzi zostali obudzeni tym moim śmiechem 😂
32 27
odpowiedź
User
Laura
To sprawka słynna wirusologa Mareczka

Ja słyszałam, że Ciechan z Hiszpanii hackeruje radio 357 :D, to już chyba podpada pod cyberprzestępczość.
PS. Napisałam do WM żeby przesłuchali niedzielną audycje Pana Żołądkowskiego. Gościu podawał przepis na ciasteczka miłosne i miał je piec ze słuchaczami, ale jak to się stało nie wiem w studiu radiowym nie ma piekarnika ......
23 8
odpowiedź