SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konrad Piasecki odchodzi z Radia ZET, od września zastąpi go Beata Lubecka. "Dziękuję za ostatnie dwa lata"

Dziennikarz Konrad Piasecki po raz ostatni poprowadził w piątek poranny program „Gość Radia ZET”. Od września na antenie zastąpi go Beata Lubecka. - No to czas teraz na zakończenie. Leszek Miller był ostatnim gościem Radia ZET przed wakacjami. I na mnie też przychodzi czas, jeśli chodzi o radiową emeryturę - pożegnał się Piasecki.

Konrad PiaseckiArticle

Gościem ostatniego programu Piaseckiego był były premier Leszek Miller. Tematem rozmowy była nowelizacja ustawy o IPN oraz relokacja uchodźców - unijni przywódcy ustalili w nocy, że nie będzie przymusu ich przyjmowania.

Piasecki zakończył rozmowę na antenie inaczej niż zwykle: - No to czas teraz na zakończenie. Leszek Miller był ostatnim gościem Radia ZET przed wakacjami. I na mnie też przychodzi czas, jeśli chodzi o radiową emeryturę – powiedział.

Były premier stwierdził, że „Radio ZET towarzyszyło w jego karierze politycznej od niepamiętnych czasów, od samego początku”, na co dziennikarz stwierdził: - Mnie też w pewnym sensie towarzyszyło, chociaż raczej jako konkurencja, choć przez ostatnie dwa lata było inaczej.

Miller pogratulował mu „zapisania takiej pięknej karty w radiu” i dodał, że „ma nadzieję na spotkanie gdzie indziej”.

- Słuchaczom Radia ZET dziękuję za ostatnie dwa lata. Mówię do usłyszenia, do zobaczenia. Dziękuję bardzo –pożegnał się Piasecki.

Beata Lubecka za Piaseckiego w „Gościu Radia ZET”

Od początku września poranne wywiady polityczne w Radiu ZET będzie prowadziła Beata Lubecka, poprzednio związana z Telewizją Polsat. Konrad Piasecki natomiast przechodzi do TVN24, gdzie zastąpi Bogdana Rymanowskiego. Z naszych informacji wynika, że ten z kolei przejdzie do Telewizji Polsat, choć stacja do tej pory oficjalnie tego nie potwierdziła.

Beata Lubecka poprzednio przez prawie 10 lat była związana z kanałami informacyjnymi Telewizji Polsat. Prowadziła m.in. cykle „Gość Wydarzeń”, „Śniadanie w Polsat News”, „Rozmowy polityczne” i autorski program „Pociąg do polityki”. Była też współprowadzącą „Śniadanie Radia ZET i Polsat News” (było ono emitowane od września 2016 roku do grudnia ub.r.). Wcześniej pracowała jako reporterka Radia ZET i RMF FM.

- Propozycję poprowadzenia programu „Gość Radia ZET” traktuję jako wyróżnienie i wyzwanie. Po pierwsze ze względu na pamięć Andrzeja Woyciechowskiego. Po drugie dlatego, że jego kolejni gospodarze jak Monika Olejnik czy Konrad Piasecki to wybitni dziennikarze, których dorobek cenię i szanuję. Blisko 10 lat pracy w Polsat News to bardzo ważna część mojego zawodowego życia. I z tego miejsca dziękuję kierownictwu stacji i całemu zespołowi za tę niepowtarzalną dekadę i życzę kolejnych tak udanych dziesiątek. Dla mnie przyszedł czas na zmiany i mówię - do usłyszenia - zapowiadała Beata Lubecka.

Piasecki za Rymanowskiego w TVN24

Konrad Piasecki był gospodarzem porannych wywiadów politycznych od września 2016 roku. W TVN24 zastąpi Bogdana Rymanowskiego, prowadząc codzienne poranne programy publicystyczne, a także weekendowe debaty polityczne w TVN24. Ze stacją współpracuje od 10 lat: był gospodarzem programu „Piaskiem po oczach” emitowanego w piątki po godz. 20.

Rymanowski prowadził „Jeden na jeden” i „Kawę na ławę” i to właśnie te pasma od września ma przejąć Konrad Piasecki. Możliwe, że będą to nowe programy z odświeżonymi formułami - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. TVN24 będzie także rozważać, czy zastąpienie Rymanowskiego przez Piaseckiego wymaga oddzielnej kampanii reklamowej.

Piasecki od prawie dwóch lat prowadził w Radiu ZET wywiady od poniedziałku do piątku po godz. 8. Wcześniej przez ponad 20 lat pracował w RMF FM, przez wiele lat prowadząc poranne rozmowy z politykami.

Udział Radia ZET (Eurozet) pod względem słuchania w okresie od marca do maja 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 13,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konrad Piasecki odchodzi z Radia ZET, od września zastąpi go Beata Lubecka. "Dziękuję za ostatnie dwa lata"

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tt
Pierwszy symetrysta RP.
odpowiedź
User
Qq
Pierwszy symetrysta RP.
co za czasy, kiedy próby rzetelności i uczciwości są nazywane symetrią... piękna idea przyświeca obu (tak, to symetria) stronom tego pseudosporu: kto nie z nami ten przeciwko nam. eeech. miłego weekendu dla wszystkich!
odpowiedź
User
jaol
Powodzenia Konrad!
odpowiedź