SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kontakt osobisty uszczęśliwia bardziej niż Facebook

Czas spędzony twarzą w twarz ze znajomymi lub rodziną bardziej uszczęśliwia ludzi niż czas spędzony na stronach serwisów społecznościowych typu Facebook czy MySpace.

Kontakt osobisty uszczęśliwia bardziej niż Facebook

Tak wynika z przeprowadzonego w 16 krajach badania Happiness Barometer, opartego na Coca-Cola Happiness Index. Przepytanych zostało od 500 do 1000 osób z każdego z 16 państw objętych badaniem.

40 proc. respondentów stwierdziło, że spotkanie ze swoimi ukochanymi po pracy jest najszczęśliwszym momentem ich dnia, a ponad 20 proc. największe szczęście czuje spożywając posiłek ze swoją rodziną.

Dla porównania, tylko 5 proc. badanych najbardziej uszczęśliwia kontaktowanie się w internecie ze znajomymi.

Z kolei zdecydowanie największym źródłem szczęścia - dla blisko 80 proc. respondentów - okazują się być rodzina i partnerzy. Daleko w tyle są tutaj znajomi, na których wskazało 15 proc. pytanych.

Badanie zostało przeprowadzone we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Bułgarii, Rumunii, Turcji, Rosji, RPA, Chinach, na Filipinach, w Argentynie, Brazylii, Meksyku oraz USA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kontakt osobisty uszczęśliwia bardziej niż Facebook

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl