SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4,7 tys. widzów „Korki.tv” w telewizji Metro

Po ponad trzech tygodniach nadawania „Korki.tv” w telewizji Metro ogląda 4,7 tys. osób. Program notuje 0,65 proc. udziału wśród osób w wieku od 16 do 19 lat - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Article

Lekcje dla uczniów przygotowujących się do matury w ramach akcji „Korki.tv” są emitowane w dni powszednie o godz. 11.30, 12.00 i 12.30, począwszy od 22 kwietnia 2020 roku. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement - udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez One House - do 13 maja 2020 roku średnia widownia audycji wyniosła 4,7 tys. osób. Przełożyło się to na 0,08 proc. udziału kanału Metro w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i w grupie komercyjnej 16-49 oraz 0,10 proc. w grupie 16-59.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Wyższe udziały - 0,65 proc. - „Korki.tv” osiągają w grupie 16-19 (będącej docelową grupą odbiorców projektu).

Najwyższą widownię dotychczas zgromadziła emisja „Korków.tv” z 22 kwietnia z godz. 12.00, którą oglądało 27,6 tys. widzów. W top 5 znalazły się trzy pierwsze lekcje, które zostały pokazane pierwszego dnia nadawania projektu.

„Korki.tv” to codzienny edukacyjny program, w ramach którego nadawane są lekcje przygotowujące uczniów szkół średnich do matury. Materiały opracowywane są zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczegółowy plan zajęć aktualizowany jest na stronie i profilu społecznościowym telewizji Metro.

- Ponad podziałami chcemy - jako stacja ogólnopolska - dołożyć swoją cegiełkę i pomóc uczniom szkół średnich w możliwie jak najlepszym opanowaniu materiału - komentował Maciej Świerzawski, szef kanału Metro.

Współorganizatorem projektu jest inicjatywa społeczna W.I.E.M. „Korki.tv” można oglądać również w serwisie player.pl.

Emisja tuż po „Szkole z TVP”

Podobny projekt na kilku naziemnych stacjach nadaje Telewizja Polska. Emitowany jest również w dni powszednie, ale od godz. 9.00, lekcje kończą się około 11.30 (materiały dla uczniów szkół podstawowych pokazywane są w TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP3 i TVP Historia, a ponadpodstawowych - w TVP Kultura i TVP HD).

Średni udział kanału Metro w 2019 roku wyniósł 0,36 proc.

Dołącz do dyskusji: 4,7 tys. widzów „Korki.tv” w telewizji Metro

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
137 tys średnia "Szkoły z TVP" a biedny TVN niespełna 5 tys 😂😂😂😂😂
odpowiedź
User
Jener
137 tys. widzów na Zenku Martyniuku, a biedny Sting niespełna 5 tysięcy. )))))
odpowiedź
User
Lola
Mimo wszystko dobrze, że powstałą taka alternatywa
odpowiedź