SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kraków dba o czystość

Eskadra BTL dla miasta Krakowa: "Kraków wolny od psich qp!", "Sprzątamy po swoich psach!"

Eskadra BTL zorganizowała akcję mającą na celu uświadomienie właścicielom psów konieczności sprzątania po swoich pupilach oraz poinformowanie mieszkańców o specjalnych śmietnikach na psie qpy. Happening został zrealizowany na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa.

Kilka dni przed rozpoczęciem akcji na krakowskich trawnikach, w najbardziej uczęszczanych miejscach w mieście pojawiły się tajemnicze tabliczki z napisami "Achtung Minen!", "Uwaga na miny!". Tabliczki doskonale spełniły rolę teasera akcji.

Happening odbył się w niedzielne południe na bulwarach przy Wawelu, w pobliżu pomnika wiernego psa Dżoka, gdzie licznie przybyli właściciele czworonogów i dziennikarze. Centralnym elementem dnia była akcja saperska - oddział saperów z detektorami  ruszył na poszukiwanie "min" , oznaczając każdą z nich tyczką z tabliczką. Efekt był porażający - na trawniku w tak reprezentacyjnym miejscu Krakowa była tyczka obok tyczki! Teren został następnie oczyszczony przez ekipę ze specjalnymi odkurzaczami. Po odkurzeniu trawnik oznakowano tabliczkami "teren czysty", "min niet".

Warto podkreślić przyjętą strategię komunikacyjną dotyczącą tej trudnej sprawy, "niedosłowność" - czego symbolem jest pisownia "PSIE QPY" czy też użycie metafory - "MINY".

Część oficjalną eventu stanowiły przemówienia wiceprzydenta miasta, przedstawicieli straży miejskiej oraz konferencja prasowa. Pierwszych pięćdziesięciu właścicieli psów, którzy przybyli na miejsce na akcji otrzymało unikalne koszulki z rysunkiem Marka Raczkowskiego z Przekroju. Happening spotkał się także z dużym odzewem wśród mediów.

"Uwaga MINY" to kolejna kampania realizowana przez Eskadrę BTL dla Urzędu Miasta Krakowa. Agencja organizowała już event przeciwko zaśmiecaniu miasta, trwają także prace nad stronami www Krakowa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kraków dba o czystość

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl