SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kraków pierwszy w Second Life

Kraków stał się pierwszym w Polsce miastem, którego lustrzane odbicie znalazło się w wirtualnym świecie Second Life.

Kraków pierwszy w Second Life

Graczom został udostępniony Rynek Główny wraz z przyległymi do niego uliczkami. Wszystkie elementy wirtualnej architektury oraz infrastruktury stanowią wierną kopię miasta. Pomysłodawcą projektu jest Zbigniew Woźnowski. Realizacją zajęła się krakowska agencja reklamowa Supremum Group. Wybrano Kraków, ponieważ to jedno z najpopularniejszych miejsc na turystycznej mapie nie tylko Polski, ale i Europy.

W przyszłości użytkownicy, oprócz wirtualnego spaceru, będą mieli również możliwość zwiedzania wnętrz obiektów oraz wejścia do teatrów, muzeów, sklepów czy pubów. Planowane jest dodatkowo udostępnienie podziemi, znajdujących się pod płytą główną, które w rzeczywistości będzie można zwiedzać dopiero za kilka lat.

- Niewątpliwym atutem projektu oprócz walorów edukacyjno-informacyjnych jest właśnie to, że zostaną w nim umieszczone obiekty na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Ponadto, odbywające się na krakowskim realnym rynku koncerty i inne wydarzenia, będą transmitowane w czasie rzeczywistym w Second Krakow - mówi związana z projektem Magdalena Skórska.

ktakowwe

Urząd Miasta Krakowa ma umieścić w Second Krakow wirtualny punkt informacyjny.

- Second Krakow jest doskonałą platformą komunikacji i świetnym narzędziem do budowania nie tylko promocji miasta, ale również zacieśniania więzi wśród jego mieszkańców oraz entuzjastów. Tym samym znikają bariery geograficzne, a pojawia się forum wymiany opinii, na którym użytkownicy nie tylko się widzą, ale również mogą na bieżąco kreować wydarzenia dziejące się w świecie rzeczywistym - dodaje.

Na krakowskim rynku można spotkać się ze znajomymi, kupić precla, a nawet wynająć mieszkanie z widokiem na Sukiennice czy Kościół Mariacki. Polaków zarejestrowanych w grze jest obecnie ponad 20 tysięcy (8 mln z całego świata).

khgkkhgkhk

Po wakacjach powstaną pozostałe polskie miasta, a wśród nich Second Wrocław, Second Łódź, Second Gdańsk, Second Warszawa, Second Poznań, Second Katowice. Na przełomie września i października będzie również można zwiedzić Second Zakopane (w tym wspiąć się na wirtualny Giewont). Według założeń ma powstać 7 miast, które położone obok siebie utworzą wirtualny odpowiednik Polski. Projekt będzie sukcesywnie rozbudowywany a wirtualne miasta mają służyć budowaniu wirtualnej społeczności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kraków pierwszy w Second Life

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl