SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kredyt Bank liczy na wzrost przychodów i dalszy spadek kosztów w kolejnych kwartałach

Kredyt Bank spodziewa się w kolejnych kwartałach wzrostu wyniku prowizyjnego i odsetkowego, przy spadku wyniki handlowego. Koszty banku nadal będą spadały m.in. w związku z optymalizacją sieci oddziałów, poinformował prezes Maciej Bardan.

Kredyt Bank liczy na wzrost przychodów i dalszy spadek kosztów w kolejnych kwartałach

"Dochody będziemy budowali tak jak do tej pory. Musimy mocniej popracować nad wynikiem prowizyjnym. Spodziewam się natomiast dalszego spadku wyniku z działalności handlowej"- powiedział prezes.

Dodał, że stopniowo rośnie apetyt klientów na fundusze rynku kapitałowego, co powinno przełożyć się na wzrost opłat i prowizji z tego segmentu.

Wynik z odsetek wzrósł o 11,9% w skali kwartału do 277 mln zł dzięki pozyskiwaniu depozytów z rynku na kontrolowanych marżach.

Wynik z opłat i prowizji wzrósł o 11,1% rok do roku do 80 mln zł w wyniku dobrej sprzedaży produktów inwestycyjnych we współpracy z Wartą.

Wynik handlowy spadł o 62% w skali roku do 28 mln zł w I kw.

Zysk netto wyniósł 60 mln zł w I kw. wobec 37 mln zł straty rok wcześniej.

Dochody banku spadły o 1,8% w skali roku do 400,4 mln zł. Koszty banku zmniejszyły się w tym czasie o 16,8% do 224,9 mln zł w I kw. m.in. dzięki cięciu zatrudnienia i redukcji liczby placówek o 13 jednostek do 388. Liczba etatów spadła o 29,5% w skali roku do 4,8 tys.

Bardan powiedział, że widzi jeszcze sporo miejsca do cięcia kosztów. Do końca roku bank zamknie 10 oddziałów, ale nie oznacza to końca przebudowy sieci oddziałów.

Wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) spadł do 56,2% wobec 66,3% rok wcześniej.

Współczynnik wypłacalności wyniósł 12,4% wobec 8,5% rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kredyt Bank liczy na wzrost przychodów i dalszy spadek kosztów w kolejnych kwartałach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl