SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

5 decyzji koncesyjnych na pierwszym po przerwie posiedzeniu KRRiT

W czwartek odbyło się pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji po wakacyjnej przerwie i zarazem jedno z ostatnich w obecnym składzie personalnym regulatora. Podjęto aż 5 decyzji koncesyjnych. Dotyczyły głównie lokalnych nadawców.

KRRiT zdecydowała o przedłużeniu na kolejne 10 lat koncesji Rzymskokatolickiej Parafii pw. Nawiedzenia NMP siedzibą w Skomielnej Czarnej na program radiowy o charakterze społeczno-religijnym pod nazwą „AIN KARIM Radio Skomielna Czarna”. Dotychczasowa koncesja wygasa z dniem 26 czerwca 2023 roku (stacja nadawcza: Skomielna Czarna). Nadawana z okolic Makowa Podhalańskiego stacja jest dostępna na częstotliwości 104,4 FM.

Zobacz także: KRRiT nadal nie zdecydowała o wysokości kary TVP

Lokalna telewizja z Lipna z nową koncesją

Regulator zdecydował się też rozstrzygnąć pozytywnie wniosek w sprawie udzielenia koncesji dla Spółdzielni Mieszkaniowej z siedzibą w Lipnie (województwo kujawsko-pomorskie). Wnioskodawca ubiegał się o koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą „TVK SM LIPNO” o charakterze uniwersalnym, nadawanego min. 2 godziny na dobę 4 razy w tygodniu, na obszarze objętym siecią telekomunikacyjną.

- Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie wykonuje koncesję, której ważność wygasa w dniu 19 grudnia 2022 r. Koncesjonariusz nie skorzystał z możliwości złożenia wniosku o udzielenie koncesji na kolejny okres w trybie art.35a ustawy o radiofonii i telewizji – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska

KRRiT zmieniła też koncesję firmy SandBox Media, która jest nadawcą kanału prezentującego muzykę hip-hopową Mixtape. Rozszerzenie koncesji dotyczy rozpowszechniania sygnału tej stacji przez sieci kablowe UPC Polska, Voice Net i Kario-Sat. Mixtape trafił do oferty UPC Polska w lutym br.

Dwie rozgłośnie zmienią nazwę

Regulator rozstrzygnął wniosek o zmianę koncesji udzielonej spółce Gościniec Wrzesiński z siedzibą we Wrześni, polegającą na zmianie nazwy programu z „Radio Września FM” na „Radio Warta FM”. Stacja jest dostępna na częstotliwości 93,7 FM. Ponadto KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy „Emaus – Katolickiego Radia Poznań” na „Radio Emaus”. Rozgłośnia Archidiecezji Poznańskiej korzysta z kilku nadajników (89,8 FM - Poznań 90,2 FM- Leszno 90,4 FM- Nowy Tomyśl 106,2 FM - Śrem).

Kadencja KRRiT dobiega końca. Trwa wybór nowych członków. Prawo i Sprawiedliwość jako kandydatów wskazało przewodniczącego rady nadzorczej PAP Macieja Świrskiego, sekretarz rady nadzorczej PAP Agnieszkę Glapiak. Koalicja Obywatelska zgłosiła kandydatury redaktora naczelnego pisma Dziennikarstwo i Media Adama Szynola i prof. UAM Jędrzeja Skrzypczaka. Kandydatem Senatu jest medioznawca prof. Tadeusz Kowalski. Swoich przedstawicieli w KRRiT nie wskazał jeszcze prezydent. 6 lat temu do KRRiT zostali powołani: Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic, Elżbieta Więcławska-Sauk, prof. Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski.

Dołącz do dyskusji: 5 decyzji koncesyjnych na pierwszym po przerwie posiedzeniu KRRiT

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Już kiedyś dawno temu w eterze było Wielkopolskie Radio Warta że Słupcy w Wielkopolsce
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Tak długo jak nie rozstrzygną konkurs na DAB+, musimy słuchać geheimezender kropka com. Polski eter jest tak biedny, brakuje różnorodności, którą oferują holenderscy piraci.
odpowiedź
User
Hubert
Czy Warta FM będzie miało te same jingle co VOX FM
odpowiedź