SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krystian Kuczkowski wicedyrektorem programowym TVP, Łukasz Bednarz wiceszefem TAI ds. TVP Info

Wiceszef TAI ds. TVP Info Krystian Kuczkowski przeszedł do biura programowego Telewizji Polskiej, objął tam stanowisko zastępcy dyrektora programowego do spraw repertuarów dużych anten - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jego obowiązki w TVP Info przejął Łukasz Bednarz.

Krystian Kuczkowski, fot. TVPArticle

Kuczkowski z TVP Info związany był od 2008 roku. Przez 10 lat pracował jako redaktor, reporter i wydawca serwisów. W styczniu 2018 roku został kierownikiem serwisów informacyjnych TVP Info, a w marcu 2019 roku - zastępcą dyrektora TAI ds. TVP Info. W środę wieczorem jego awans do siedziby głównej TVP zatwierdził zarząd nadawcy.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Krystian Kuczkowski wyjaśnia, że w jego karierze przyszedł czas na nowe wyzwania. - 12 lat pracy w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej to była wspaniała przygoda i wielka nauka. Teraz będą nowe wyzwania, ale cel zawsze ten sam. Robić najlepszą telewizję - skomentował.

Kuczkowski jest teraz zastępcą Agnieszki Dejneki, która od marca 2018 kieruje biurem programowym TVP jako dyrektor programowa. Objęła to stanowisko po wdrożeniu reformy organizacyjnej spółki, obejmującej piony programowania, kreacji i produkcji.

Stanowisko wiceszefa TAI ds. TVP Info objął Łukasz Bednarz, który już w lipcu ub. roku już częściowo przejął obowiązki Kuczkowskiego w zakresie kierowania serwisami.

Pod koniec sierpnia z TAI do głównej siedziby Telewizji Polskiej przeszedł Paweł Gajewski, zastępca dyrektora Agencji. Został dyrektorem gabinetu prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, który nadał mu nowe kompetencje: Gajewski nadzoruje dofinansowanie i rozwój technologiczny szesnastu ośrodków regionalnych TVP oraz inwestycje w całej spółce.

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł. Wynagrodzenie zarządu wyniosło 2,18 mln zł, prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej - na nagrody dla pracowników zostanie przeznaczone 18 mln zł - wynika ze sprawozdania abonamentowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krystian Kuczkowski wicedyrektorem programowym TVP, Łukasz Bednarz wiceszefem TAI ds. TVP Info

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jack
Polska telewizja niby, a o repertuarze mówią. Nie można tego nazwać po polsku. No, chyba ,że wtedy pieniądz, czyli pensja zdecydowanie wyższa, rodem z zachodu?
odpowiedź
User
wstyd
Awansować teraz w TVP, a zwłaszcza TAI to nie powód do dumy, zostaje w papierach na całe życie.
odpowiedź
User
B. Krzyk
Kuczkowski przed 2016 był inteligentnym, szydzącym z PiS dziennikarzem. Kolejny złamany kręgosłup.
odpowiedź