SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ciemna strona Krzysztofa Gonciarza. Młoda kobieta opisuje jego krzywdzące zachowania

Kilka młodych kobiet  w mediach społecznościowych zarzuca popularnemu influencerowi Krzysztofowi Gonciarzowi poniżanie i krzywdzące zachowania, związane m.in. z nałogiem narkotykowym. Ujawniają screeny wiadomości influencera. - Zdecydowałyśmy się powiedzieć o tym co nas spotkało, bo nie chcemy, żeby było więcej takich osób jak my. Chcemy, żeby ludzie zobaczyli, że to, jaki Krzysiek jest prywatnie, a jaki jest w internecie, to są dwie zupełnie różne persony - podkreśla Daria Dąbrowska, autorka nagrań.

W filmie "Prawdziwa twarz Krzysztofa Gonciarza" użytkowniczka TikToka Daria Dąbrowska opowiada o własnych doświadczeniach z youtuberem oraz dwóch pragnących zachować anonimowość dziewczyn, z czego jedna byłą w przeszłości partnerką Gonciarza.

- Chcemy podziękować dziewczynom, które zaczęły te falę. To dzięki nim mamy odwagę opowiedzieć swoją historię - mówi użytkowniczka TikToka Daria Dąbrowska, zaznaczając, że historia jej oraz dwóch innych dziewczyn "to nie taki sam case jak w przypadku innych youtuberów, ponieważ my wszystkie byłyśmy pełnoletnie".

"Bagatelizowałyśmy wiele rzeczy, ze względu na to że Krzysiek ma w internecie wizerunek lewaka, feministy, obrońcy kobiet" - mówi kobieta na nagraniu udostępnionym na Instagramie (z TikToka zostało usunięte).

Tiktokerka opowiada o zachowaniach Krzysztofa Gonciarza 

Pierwsza z kobiet miała doświadczenie z nałogiem, kiedy spotykała się z Gonciarzem. "Miałam 22 lata, a on 36. Nigdy przed nikim nie kryłam swojego nałogu czy innych problemów psychicznych. Przez większość czasu nie byłam trzeźwa na naszych spotkaniach. Relacja opierała się na wątkach se…sualnych. To był okres, kiedy trzeźwiałam tylko idąc do pracy. (…) Dziwię się Krzyśkowi, bo tak często mówił o szacunku do kobiet, a on wykorzystywał to, w jakim byłam położeniu. (…) - czyta relację kobiety Daria Dąbrowska.

Dalej słyszymy: "Najgorsza rzecz jaka spotkała mnie ze strony Krzyśka, to "opiekowanie się nim" kiedy mocno poimprezował. Widział już, że jest ze mną bardzo źle i czekam na przyjęcie na detoks. Nic nie miałam do tego, żeby mu pomóc, ale skończyło się na tym, że ja znowu brałam".

Na dowód tiktokerka pokazuje skriny rozmów dziewczyny z Gonciarzem.

Kolejna historia, wedle słów Darii Dąbrowskiej, dotyczy byłej partnerki Gonciarza.

"Krzyśka poznałam jak miałam 19 lat, będąc na kontrakcie w Japonii. Od samego początku była to burzliwa relacja, która opierała się na uzależnieniu Krzyśka od narko… i se…. Zostałam wciągnięta, nie zdając sobie początkowo z tego sprawy. (…) Wchodząc z nim w głębszą relację, byłam po skończeniu 20 urodzin, Krzysiek miał 36 lat.  (…) Nawet mi imponował. W końcu coś osiągnął i nagrywał piękne filmy. (…) Wiedziałam, ze ma lewackie, feministyczne poglądy, co okazało się ściemą, przykrywką bycia seksistą" - czyta na nagraniu Dąbrowska.

"Poniżał mnie pod przykrywką żartów. Wiele seksistowskich wyzwisk padało z jego ust w moją stronę. Byłam dla niego nic nieznaczącą "gówniarą". Żerował na moich "daddy issues" i ogromnej empatii, jaką do niego miałam. Chciałam za wszelką cenę pomóc mu wyjść z nałogu. Cała nasza relacja opierała się na mojej roli ratownika, podczas gdy on manipulował mną na wszystkie sposoby, powoli uzależniając mnie emocjonalnie od siebie " - czyta na filmie Dąbrowska. Dziewczyna, której relacje przytacza, przyznaje, ze nie ma dostępu do większości archiwalnych wiadomości wymienianych z Gonciarzem, wobec czego nie posiada dowodów na poparcie swoich słów.

Dalej kobieta przytacza szczegółowe opisy krzywdzących sytuacji. "Byłam obwiniana za większość rzeczy, które szły nie po jego myśli" - pisze była partnerka Gonciarza. "Byłam na tyle spięta, że nie mogłam jeść, co spowodowało zaburzenia odżywiania" - relacjonuje kobieta. W dalszej części opisuje swoje awantury z Krzysztofem Gonciarzem i bolesne rozstanie.

 

"Krzysiek wykreował sobie w internecie wizerunek, który dał mu przepustkę do wykorzystywania młodych kobiet pod przykrywką feministycznego lewaka z liberalnymi poglądami, a w rzeczywistości jest seksistą bez szacunku do kobiet. Chciałabym tą wypowiedzią ostrzec wszystkie młode osoby, dla których Krzysiek może być jakimkolwiek autorytetem, żeby nie wierzyły w Krzyśka, którego widzą w sieci. To jest tylko jego cząstka, która owszem jest prawdą, ale wchodząc z nim w bliższą relację, dowiadujesz się także o prawdzie, której nie chcesz poznać" - podsumowała była partnerka w relacji przytoczonej przez Darię Dąbrowską.

"Popularnym ludziom wydaje się, że są bezkarni i zawsze będą mogli zamaskować się pod przykrywką rzeszy fanów ale pora temu zapobiec. Odwaga innych ludzi pociągnęła mnie za sobą, mimo że też wydawało mi się wcześniej, że jestem sama. Pamiętajcie, warto szukać pomocy i dzielić się swoimi historiami, zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi, którzy mogą być dla innych wzorem lub nawet autorytetem" - dodaje kobieta.  

Ostatnia swoją historię opowiada sama Daria Dąbrowska. "Miałam 22 lata, kiedy byliśmy w relacji. Wychowałam się na jego twórczości i podziwiałam to, że nie boi się powiedzieć swoich poglądów." -  opisuje Dąbrowska, pokazując skriny wiadomości infuencera.

"Zdecydowałyśmy się powiedzieć o tym co nas spotkało, bo nie chcemy, żeby było więcej takich osób jak my. Chcemy, żeby ludzie zobaczyli, że to, jaki Krzysiek jest prywatnie, a jaki jest w internecie, to są dwie zupełnie różne persony " - podsumowała Dąbrowska.


Krzysztof Gonciarz to jeden z najpopularniejszych polskich twórców internetowych. Na YouTube ma ponad 993 tys. subskrybentów. Współpracował komercyjnie z wieloma markami, m.in. Samsungiem, Żywiec Zdrój, Sprite. 

Na razie Gonciarz nie odniósł się do stwierdzeń z filmów Darii Dąbrowskiej. Zwróciliśmy się z pytaniem o komentarz do Krzysztofa Gonciarza, czekamy na odpowiedź. 

#MeToo w polskiej influsferze. Oskarżenia wobec Stuu, Gargamela   

W ostatnim tygodniu w przestrzeni polskiego internetu kilku popularnych twórców mierzyło się z oskarżeniami o niewłaściwe zachowania. W poniedziałek wieczorem na TikToku była dziewczyna Jakuba Chuptysia, Laura, wyznała, że w czasie trwania ich związku popularny influencer dopuszczał się przemocy fizycznej i psychicznej. Kobieta była wtedy niepełnoletnia. Po ujawnieniu sprawy Bartek Sitek poinformował, że nie będzie już tworzył razem z Gargamelem cyklu „Dwóch typów podcast”. - Jestem przerażony przemocą werbalną i fizyczną, której Kuba dopuścił się wobec Laury, jest ona nieakceptowalna. Czuję złość i smutek, że osoba, której ufałem, okazałą się do tego zdolna - napisał.

Influencerka Olciak93 w rozmowie z dziennikarzem Kubą Wątorem opisała,  że gdy miała 13-14 lat, youtuber Stuu (Stuart Kluz-Burton), wówczas jeden z najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce, zachęcał, żeby wysłała mu swoje „miłe zdjęcia” i robił aluzje seksualne.  

Paweł Rosa, autor kanału youtube’owego Lakarnum, przyznał, że kilka lat temu pisał niestosowne wiadomości do 16-letniej dziewczyny. - Obecnie jestem już znacznie dojrzalszym człowiekiem, który zdaje sobie sprawę z dużej wagi czynów osoby publicznej i nigdy nie dopuściłbym się powtórzenia takich zachowań - zapewnił.

Dołącz do dyskusji: Ciemna strona Krzysztofa Gonciarza. Młoda kobieta opisuje jego krzywdzące zachowania

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dolopaty
Koniec pronciarza. Oby teraz skończyły się wreszcie pieniążki od reklamodawców bo chyba nie popierają takiego osobnika wykorzystującego kobiety?
odpowiedź
User
Dolopaty
Koniec pronciarza. Oby teraz skończyły się wreszcie pieniążki od reklamodawców bo chyba nie popierają takiego osobnika wykorzystującego kobiety?
odpowiedź
User
PK
Gonciarz został zwołkowany, a sam był taki postępowy. XD
odpowiedź