SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Gonciarz otwiera polską filię swojego japońskiego studia Tofu Media

Twórca internetowy Krzysztof Gonciarz razem ze swoją wspólniczką Kasią Mecinski otworzył w Polsce filię studia produkcyjnego Tofu Media, na co dzień działającego w Tokio.

Krzysztof GonciarzArticle

Tofu Media to studio zajmujące się produkcją treści wideo, m.in. filmów korporacyjnych, reklam czy organizacją planów zdjęciowych. Krzysztof Gonciarz założył je w 2014 roku w Japonii, gdzie funkcjonuje do dziś. Firmę prowadzi razem z Kasią Mecinski.

Od maja tego roku Tofu Media ma filię w Polsce. Tworzy ją m.in. wieloletnia współpracowniczka Gonciarza, Ilona Patro, która pełni funkcję project&new business managera. Zespół Tofu Media Poland to obecnie 15 osób - project managerowie, producenci, reżyserzy, montażyści, operatorzy, dźwiękowcy. Krzysztof Gonciarz jest pomysłodawcą i partnerem firmy, a także sprawuje nadzór kreatywny nad realizacjami.

- W działalności zawodowej mojej i Kasi od kilku lat wystąpiła taka asymetria, która nie do końca ma sens. Z jednej strony jesteśmy youtuberami i ludzie w Polsce znają nas z tego, że robimy YouTube. Z drugiej strony, w Japonii jesteśmy firmą produkcyjną - mówi Krzysztof Gonciarz w odcinku swojego vloga, poświęconym działalności Tofu Media. - Asymetria polega na tym, że czemu nie robimy tego w Polsce. Postanowiliśmy otworzyć w Polsce nową firmę, oddział Tofu Media - wyjaśnia we vlogu Gonciarz.

Z okazji tego wydarzenia, Gonciarz i Mecinski zorganizowali w Warszawie specjalny event dla partnerów biznesowych i influencerów.

- Trzonem tego wszystkiego są kanały YouTube'owe. Z nowych mediów udało nam się wyhodować coś tak ciekawego, coś co po drodze sięgnęło do starszych mediów. To w perspektywie kilku lat myślenia o YouTube jako o czymś, w co wielu ludzi nie wierzy, jest dla mnie niewiarygodnie satysfakcjonujące - podsumował Gonciarz.

Krzysztof Gonciarz prowadzi obecnie dwa kanały na YouTube - komediowe Zapytaj Beczkę (705 tys. subskrypcji) oraz vlogowy pod swoim imieniem i nazwiskiem (744 tys. subskrypcji). Jego biznesowa wspólniczka, Kasia Mecinski, prowadzi autorski kanał Fifty na Pół (191 tys. subskrypcji). Oboje wspólnie prowadzą także kanał The Uwaga Pies (170 tys. subskrypcji).

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Gonciarz otwiera polską filię swojego japońskiego studia Tofu Media

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kolorolo
Poprawcie literówki
odpowiedź
User
Tolek
Trochę taka marketingowa ściema albowiem Gonciarz jest polskim podatnikiem i od maja 2011 prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą Tofu Media. Z tego powodu można by raczej powiedzieć, że jego działalność w Japonii to filia firmy w Polsce a nie na odwrót.
Czysty PR aby zaistnieć w mediach z przesłaniem: "mogę dla was coś zrobić" (za pieniądze).
odpowiedź
User
Hmm
Profil jego firmy idealnie pasuje mi do firm od kręcenia wesel 30 lat temu. Naprawdę chcecie coś takiego promować?
odpowiedź