SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lis, Paciorek, Mietczyński, Jurkowski i Hucz odeszli z LifeTube'a do kolektywu Krzysztofa Gonciarza

W obrębie firmy producenckiej Tofu Media, której współtwórcą jest Krzysztof Gonciarz, powstał kolektyw digital influencerów. Na początek w skład Tofu Media Twórcy weszli Paulina Lis (Lisie Piekło), Karol Paciorek (Imponderabilia), Mietek Mietczyński (Mietczyński) oraz Jan Jurkowski i Marek Hucz (Grupa Filmowa Darwin). Ostatnio byli związani z siecią partnerską LifeTube.

Krzysztof GonciarzKrzysztof Gonciarz

Kolektyw twórczy Tofu Media Twórcy ruszył na początku września. Jest częścią Tofu Media Polska, polskiej filii japońskiej firmy producenckiej, którą prowadzą Krzysztof Gonciarz i Kasia Mecinski.

Twórcy zrzeszeni w Tofu Media współpracują ze sobą na wszystkich płaszczyznach (np. kreacja, produkcja, dystrybucja treści). Reprezentacją youtuberów i koordynacją współprac z reklamodawcami zajmuje się z ramienia firmy Ewa Nowakowska. Kolektyw nie planuje w najbliższym czasie powiększenia zespołu, choć nie wyklucza organicznego rozwoju.

Youtuberzy opuścili LifeTube

W zespole znaleźli się youtuberzy związani wcześniej z siecią partnerską LifeTube - Paulina Lis (Lisie Piekło), Karol Paciorek (Imponderabilia), Mietek Mietczyński (Mietczyński) oraz Jan Jurkowski i Marek Hucz (Grupa Filmowa Darwin). Dlaczego odeszli z MCN-u?

- Powodów jest wiele, ale najważniejsze z nich to: poczucie, że powoli formuła skupiania się twórców pod parasolem sieci partnerskich się wyczerpuje. Nie jestem ich przeciwnikiem, ale mam wrażenie, że można sprawniej podchodzić do kwestii współprac twórców z partnerami biznesowymi, oraz samym Google'm. MCN'y rozrosły się do ogromnych rozmiarów, a to nie wpływa najlepiej na współpracę - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Karol Paciorek. - Drugą nie mniej ważną kwestią jest fakt, że twórcy skupieni pod szyldem Tofu Media mają podobny styl pracy i myślenia, mimo, że każdy z nas zajmuje się innym obszarem. Wierzymy, że YouTube się zmienia i idzie coraz bardziej w stronę treści o wysokiej jakości. Właśnie takie treści chcemy tworzyć a łatwiej to robić będąc wśród ludzi, którzy myślą podobnie - dodaje twórca.

Pierwszy wspólny projekt Tofu Media Twórcy ruszy w październiku.

Ponad 2,8 mln subskrypcji na YouTube

Członkowie kolektywu mają na YouTube łącznie ponad 3,4 mln subskrypcji. Kanały Krzysztofa Gonciarza (vlogowy, prowadzony pod imieniem i nazwiskiem oraz komediowe "Zapytaj Beczkę") subskrybuje 1,55 mln widzów. G.F. Darwin ma ponad 638 tys. subskrypcji, Mietczyński prawie 600 tys., Lisie Piekło ponad 403 tys. Kanał Kasi Mecinski Fifty na Pol zgromadził ponad 200 tys. subskrypcji. Z kolei kanał Imponderabilia Karola Paciorka ma ponad 36 tys. subskrypcji. 

Dołącz do dyskusji: Lis, Paciorek, Mietczyński, Jurkowski i Hucz odeszli z LifeTube'a do kolektywu Krzysztofa Gonciarza

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
internet
Skąd wniosek że liczba widzów nie należy od wspólnego zbioru i jest ich te 1,5mln????? Przecież to by było oczywiste
odpowiedź
User
Ja
To jakiś strach na wróble na pole z nichlacznie z dbillo lisso
odpowiedź
User
Gościówa z neta.
Ekhem - Jurkowski, nie Jurczewski.
odpowiedź