SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Świątek kierownikiem redakcji publicystyki Polskiego Radia 24. Zapowiada szersze grono gości

Krzysztof Świątek jako kierownik redakcji publicystyki Polskiego Radia 24 będzie też gospodarzem niektórych programów w stacji. - Zamierzam wprowadzić nowych ludzi do debaty, rozszerzyć krąg zapraszanych gości, np. o ekonomistów reprezentujących prospołeczny punkt widzenia, a także reprezentantów związków zawodowych i organizacji obywatelskich - zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Świątek, fot. Polskie RadioArticle

Z początkiem grudnia Krzysztof Świątek zakończył pracę w „Tygodniku Solidarność”, w którym od sierpnia ub.r. był redaktorem naczelnym, a ogółem pracował przez 12 lat.

Pod koniec bieżącego miesiąca Świątek obejmie funkcję kierownika redakcji publicystyki Polskiego Radia 24. Zastąpi Krzysztofa Gottesmana, który ponad miesiąc temu został zastępcą Tomasza Kuca, nowego dyrektora i redaktora naczelnego rozgłośni.

- Chciałbym,  aby debaty w Polskim Radiu 24 miały charakter pojedynku na argumenty, a nie słownego, obustronnego ataku adwersarzy, który zamienia się w kakofonię dźwięków. Ta druga formuła jest serwowana widzom i słuchaczom części stacji radiowych i telewizyjnych. Chcę, aby słuchacze otrzymywali analizę zjawisk, by istotny temat był drążony przez dziennikarzy, by dochodzić do istoty spraw. Takie zadania przede mną postawiono - wylicza Krzysztof Świątek w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl. Zaznacza, że będzie też gospodarzem niektórych audycji.

- Zamierzam wprowadzić nowych ludzi do debaty, rozszerzyć krąg zapraszanych gości, np. o ekonomistów reprezentujących prospołeczny punkt widzenia, a także reprezentantów związków zawodowych i organizacji obywatelskich - zapowiada.

Polskie Radio 24 jest obecne w nadawaniu analogowym od początku września br.. W ramówce stacji oprócz serwisów informacyjnych jest kilkadziesiąt audycji autorskich.

Według badania Radio Track od sierpnia do października br. Polskie Radio 24 miało 0,3 proc. udziały w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Świątek kierownikiem redakcji publicystyki Polskiego Radia 24. Zapowiada szersze grono gości

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogi
Wolne żarty - ekonomistów reprezentujących prospołeczny punkt widzenia, a także reprezentantów związków zawodowych i organizacji obywatelskich. Czyli wprowadzi ekonomicznych bolszewików i... z obywatelskimi uważałbym, bo dla komunistów to słowo nosi znamiona buntu i prowokacji.
odpowiedź
User
egh
"Prospołeczni ekonomiści" to tacy, którzy będą nam tłumaczyć, dlaczego powinniśmy płacić wyższe podatki? Karnowscy już zaczęli taką akcję. Widać budżet się sypie. Za dużo pisowskich darmozjadów i nieudaczników się do niego "podpięło".
odpowiedź
User
Tomasz
Ciekaw jestem, tak po prostu - podobnie jak byly szef pana Świątka (szef NSZZ "S" P. Duda) - co nowy nabytek PR24, sądzi o zwolnieniach związkowców z Trójki i Dwójki? Może tutaj odpisze?
odpowiedź