SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto ma miejsce w garażu na nowy samochód?

Za grupę o największym potencjale, którą nazwano "Miejsce w Garażu", uznano właścicieli samochodów 4-7-letnich oraz gospodarstwa domowe, w których dwie osoby są aktywne zawodowo lecz posiadają jedno auto.

Osoby z tej grupy cechują dodatkowo atrakcyjne pozycje zawodowe, wykształcenie średnie lub wyższe oraz dobra sytuacja finansowa i zdolność kredytowa.
Są to w głównej mierze osoby w średnim wieku - ok.60% wyselekcjonowanych osób posiada 30-50 lat - z kilkuosobowymi rodzinami - ponad 60% z nich mieszka w gospodarstwach trzy- lub czteroosobowych.

Jedna trzecia potencjalnych klientów posiada oszczędności lub korzysta z instrumentów inwestycyjnych. Ci, w których gospodarstwach znajduje się już jeden samochód, jeżdżą zwykle autem z segmentu C (40%) lub B (24%). Ze względu na wiek posiadanego auta oraz status materialny, oferta wymiany auta może być dla nich szczególnie interesująca. Ze względu na wielkość gospodarstwa domowego grupa ta może wykazywać znaczne zainteresowanie możliwością zakupu pojazdu większego od  aktualnie posiadanego samochodu.

Osoby te mogą również okazać się interesujące dla producentów samochodowym ze względu na potencjał zainteresowania ofertą autoryzowanych stacji obsługi. Posiadane przez nich pojazdy nie są jeszcze zbyt stare, a sytuacja finansowa ich właścicieli jest wyraźnie lepsza od średniej.

Reprezentanci bazy "Miejsca w garażu"  prowadzą aktywne życie zawodowe, ale cenią sobie komfort rodziny.  Nowy samochód lub dodatkowy samochód w gospodarstwie domowym mógłby znacznie ułatwić wykonywanie codziennych obowiązków obojgu rodzicom, dowóz dzieci do szkół czy dojazd do pracy.

Z danych rynkowych zebranych przez Acxiom w czerwcu 2005 wynika, że o zakupie nowego auta w ciągu najbliższego roku myśli 19% gospodarstw domowych. Kolejne 20% chciałoby kupić lub zmienić samochód w perspektywie roku lub dwóch. 56% planujących ten zakup chciałoby przeznaczyć na ten cel nie więcej niż 30 tysięcy zł, a pojazd w przedziale 30-50 tysięcy zł preferuje ok.30% badanych.

Osoby, które zakupiły już swoje cztery kółka zwykle płaciły gotówką (78%), na finansowanie kredytem zdecydowało się natomiast ok.21% nabywców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto ma miejsce w garażu na nowy samochód?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl