SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Która firma przejmie pracowników TVP? Decyzja w kwietniu

Do 8 kwietnia br. firmy mogą składać swoje oferty w przetargu na przejęcie pracowników Telewizji Polskiej. W postępowaniu przetargowym uczestniczą obecnie trzy podmioty: LeasingTeam, Personnel Service i Wadwicz.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

26 lutego br. trzej oferenci otrzymali szczegółowe warunku przetargu. Natomiast 7 marca  przedstawiciele TVP spotkali się z przedstawicielami tych firm celem wyjaśnienia wszystkich wątpliwości i niejasności. - Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi po weryfikacji ofert wykonawców dopuszczonych do postępowania. Termin składania ofert to 8 kwietnia br. - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP. - Natomiast samo przejęcie stanowisk objętych outsourcingiem nastąpi trochę później, prawdopodobnie od 1 czerwca - dodaje Rakowiecki.

Wybrana w przetargu firma przejmie od 400 do 550 pracowników TVP. Będą to graficy komputerowi, charakteryzatorzy, montażyści i część dziennikarzy - w TVP pozostaną tylko tzw. redaktorzy-koordynatorzy. Outsourcing jest częścią prowadzonej przez zarząd restrukturyzacji spółki. Przeniesieni do firmy zewnętrznej pracownicy mają mieć zagwarantowaną pracę przez dwa lata, w tym przez rok na niezmienionych warunkach zatrudnienia, a cała operacja ma zachęcić ich do przechodzenia na samozatrudnienie, co ma dać TVP oszczędności.

Planom przeniesienia pracowników do firmy zewnętrznej sprzeciwiają się działające w Telewizji Polskiej związki zawodowe. 7 lutego na wniosek związku zawodowego Wizja w spółce odbył się godzinny strajk ostrzegawczy, w którym uczestniczyło ponad 100 pracowników (dowiedz się więcej).

Ostatnio Wizja wysłała list otwarty do premiera Donalda Tuska, w którym zwraca uwagę na postępujący „demontaż” Telewizji Polskiej (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Która firma przejmie pracowników TVP? Decyzja w kwietniu

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
praconik
Złodzieje.
23 13
odpowiedź
User
krycha
Że też za nich się prokurator nie weźmie wreszcie. Przecież to jest rujnowanie publicznej firmy.
87 19
odpowiedź
User
dobry
Żadna firma nikogo nie przejmie. Ludzie nie są niczyim mieniem, które można przejmować. Pozew zbiorowy przeciwko pracodawcy powinien rozpocząć postępowanie sądowe wobec tej i innych spraw związanych z komuną, która rozpanoszyła się w TVP.
98 15
odpowiedź
User
Rumcajs
Słabo to oceniam, to się nie uda. Nikt o zdanie na ten temat nie pytał pracowników. Jeśli ktoś myśli że wyprowadzi ich jak stado baranów na rzeź to jest w błędzie. Zarząd podejmuje wysoce ryzykowne decyzje bez porozumienia z pracownikami. Tu nie jest Kongo i nikt nie będzie robił za bułeczkę. A zarząd ma tak naprawdę jedno wyjście. Zwolnić wszystkich, dać odprawy a potem zatrudniać nowych na innych warunkach. Łatwo powiedzieć bo jak zacznie to robić to będzie musiał wziąść odpowiedzialność za konsekwencje. Dlatego kombinują. A pracownikom TVP polecam twarde trzymanie się przy swoim. Macie do tego prawo i nie tylko moralne.
83 15
odpowiedź
User
Ania
Zwolnienie z pracy z dwuletnim wypowiedzeniem....
16 69
odpowiedź