SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kuba Wojewódzki nie reklamuje już Oranżady Hellena

Firma Colian zawiesiła tegoroczną kampanię reklamową Oranżady Hellena z Kubą Wojewódzkim - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl. Celebryta promował markę nieprzerwanie od 2016 roku.

Kuba Wojewódzki w reklamie oranżady Hellena Article

Mimo trwającego lata i okresu wakacyjnego, które sprzyjają zwiększonemu popytowi na napoje, a konkurencyjne marki, takie jak Pepsi czy Coca-Cola prowadzą dość intensywne kampanie reklamowe, Colian nie reklamuje w szerokozasięgowych mediach swojej flagowej marki, czyli Oranżady Hellena.

Od 2016 roku regularnie w spotach marki pojawiał się Kuba Wojewódzki (obecnie możemy go oglądać w reklamach telekomunikacyjnej marki Play).

Colian wprowadził właśnie do sprzedaży nową linię napojów gazowanych Hellena, w zupełnie nowych opakowaniach - grafika ich etykiet nawiązuje do flagowego produktu firmy, czyli Oranżady Hellena.

Nowe napoje, dostępne w trzech wersjach smakowych nie są jednak reklamowane. Podobnie jak Oranżada Hellena. Firma nie emituje też żadnych spotów z udziałem Kuby Wojewódzkiego.

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że Colian zawiesił działania reklamowe z udziałem Wojewódzkiego.

"Tegoroczna kampania została wstrzymana ze względy na alokacje budżetu w innych obszarach marketingu i sprzedaży. W tym sezonie skupiamy się głównie na działaniach sprzedażowych. W związku z powyższym współpraca z Kubą jest zawieszona, ale nie zerwana" - przekazało biuro prasowe firmy Colian w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl.

Firma nie podaje jednak, kiedy reklamy Oranżady Hellena z Wojewódzkim wrócą.

Zaczęło się od product placementu w programie Wojewódzkiego

Kuba Wojewódzki po raz pierwszy pojawił się w reklamie Oranżady Hellena w połowie 2016 roku. Kampania prowadzona była pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie".

Udział dziennikarza w spotach marki miał umacniać pozytywny wizerunek brandu. Koncept reklam opierał się na humorystycznych i błyskotliwych obserwacjach osiągnięć i zachowań Polaków oraz podkreślaniu, że w wielu aspektach jesteśmy lepsi od innych i mamy powody do optymizmu.

- Kuba Wojewódzki, polski dziennikarz muzyczny, telewizyjny, radiowy i prasowy, publicysta, satyryk, felietonista, ale też showman. Opiniotwórczy, wyrazisty, wywołujący emocje i promujący nowoczesny patriotyzm. Współpraca z tak wyjątkową osobą to duże wyróżnienie dla marki. Jesteśmy przekonani, że kampania przyniesie nam wiele korzyści wizerunkowych - podkreślała wówczas Magdalena Koszela, brand manager oranżady Hellena.

Dziennikarz jednak już dużo wcześniej promował - wprawdzie pośrednio - tę markę. Napoje te lokowane były poprzez działania product placement w programie "Kuba Wojewódzki" emitowanym w TVN już od wiosny 2015 roku. Marka pojawiała się w tym show także w 2016 roku.

Wtedy jeszcze, podobnie jak rok wcześniej w reklamach Oranżady Hellena występował kabaret Ani Mru Mru.

Jesienią 2016 roku Colian zrezygnował z lokowania marki w programach tv, postawił na kampanie z udziałem Wojewódzkiego.

W połowie 2017 roku w reklamach Oranżady Hellena do Wojewódzkiego dołączyły głosy Krystyny Czubówny i Tomasza Zimocha.

Rok później w spotach obok dziennikarza pojawili się też m.in. Tomasz Karolak, Patrycja Markowska czy M ichał Szpak.

W maju ub.r. markę reklamowały z kolei m.in. Viki Gabor oraz Roxie Węgiel.  Wojewódzki ostatni raz promował Oranżadę Hellenę w kampanii bożonarodzeniowej w grudniu 2021 roku.

Dołącz do dyskusji: Kuba Wojewódzki nie reklamuje już Oranżady Hellena

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Josek Mincerbaum
Jakobe zażądał pewnie zaporowej stawki. I prawidłowo.
15 1
odpowiedź
User
Wan
Teraz mają Kubę Grabowskiego.
9 0
odpowiedź
User
najmłodszy z trzech
Konsumpcja napojów tego typu razem z twarzą reklamową tego typu. No comments.
23 0
odpowiedź