SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lambda Warszawa z billboardową akcją „Brat, Siostra, bądź sobą!”

Organizacja Lambda Warszawa rozpoczęła kampanię społeczną „Brat, Siostra, bądź sobą!”, skierowaną do rodzeństwo osób LGBT+.

Article

Akcja rozpoczęła się na billboardach w Radomiu - co jak wyjaśnia Lambada Warszawa - ma wymiar symboliczny. W tym mieście bowiem a ten moment nie ma żadnego stowarzyszenia, żadnej inicjatywy, która działa na rzecz osób LGBT+, gdzie nie odbywają się marsze równości. Kolejne miasta,  w których zawisną plakaty akcji, zostaną ogłoszone wkrótce.

- Wiemy, że było i nadal jest ciężko dorastać w Radomiu osobie o innej niż hetero orientacji psychoseksualnej. Niemniej to miasto jest dla nas bardzo ważne i chcemy dodać otuchy oraz wsparcia również Radomianom i Radomiankom z tęczowej społeczności - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Yga Kostrzewa, rzeczniczka Lambda Warszawa.

Dzisiaj rozpoczęliśmy realizację projektu „Brat, Siostra, bądź sobą!”🌈💪. Kampania jest skierowana do rodzeństwa osób...

Opublikowany przez Lambda Warszawa Poniedziałek, 15 lutego 2021

Kampania „Brat, Siostra, bądź sobą!”

Przekaz kampanii „Brat, Siostra, bądź sobą!” kierowany jest  do rodzeństwa osób nieheteronormatywnych. Zachęca do reagowania na przejawy dyskryminacji ze względu na inną niż hetero orientację psychoseksualną. - Chcemy jednak podkreślić też ważność transfobii, interfobii czy też innych LGBT+- fobii wymierzonych w osoby spod parasola LGBT+, które spotykają się z agresją i przemocą ze strony najbliższych - mówi nam Yga Kostrzewa.

Główną platformą kampanii jest strona badzwsparciem.pl. Dostarcza ona wskazówek o tym, jak w codziennym życiu można wspierać swoje nieheteronormatywne rodzeństwo. W serwisie znajdują się przydatne informacje, dzięki którym łatwiej zrozumieć potrzeby brata geja, siostry lesbijki czy brata, który jest bi i tego jak dać mu/jej odpowiednie wsparcie, a także - kiedy sytuacja będzie tego wymagała -  zareagować.

Kampania promowana będzie w social mediach (Facebook, Instagram) - na kanałach Stowarzyszenia Lambdy Warszawa, które jest autorem projektu oraz na kanałach zaprzyjaźnionych nam organizacji również działających na rzecz osób LGBT+.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lambda Warszawa z billboardową akcją „Brat, Siostra, bądź sobą!”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl