SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lidl w nowej kampanii podkreśla, że „mniej plastiku to więcej na radość z życia” (wideo)

Sieć sklepów Lidl Polska rozpoczęła nową kampanię reklamową, w której pokazuje konsumentom, jakie działania podejmuje, by zredukować ilość używanego plastiku. Akcję przygotowała GPD Agency.

Article

W nowym spocie najpierw pokazano pojedynczo ludzi, którzy mówią np. „to tylko jedna torba”, „to tylko jedna słomka”, „to tylko jedna butelka”. Lidl podkreśla, że w ten sposób mówią i do kwestii plastiku podchodzą miliony ludzi na świecie, dlatego sieć chce to zmienić.

W reklamie Lidl informuje o efektach swoich dotychczasowych działań oraz podkreśla, że wybory nas wszystkich mają ogromny wpływ na stan środowiska. Podkreśla też, że w czasach kiedy co sekundę zużywa się na świecie 20 000 plastikowych torebek, indywidualne wybory każdego z nas mają ogromne znaczenie.

Lidl już w pierwszej połowie ub.r. ogłosił, że zobowiązuje się do tego, że do 2025 roku ograniczy zużycie plastiku o 20 proc., zobowiązanie to dotyczy opakowań jednostkowych oraz zbiorczych produktów marek Lidla, które stanowią znaczą cześć asortymentu sieci, oraz, że do 2025 roku wszystkie plastikowe opakowania marek Lidla będą możliwe do recyklingu.

Tylko w tym roku Lidl zredukuje zużycie plastiku o 800 ton: 442 tony plastiku mniej dzięki redukcji materiału PET w butelkach wody Saguaro; 217 ton plastiku mniej dzięki stopniowej redukcji materiału, z którego produkowane są opakowaniom mięsa i drobiu oraz 150 ton plastiku mniej dzięki warzywom i owocom sprzedawanych luzem, bez plastikowej folii.

W ramach oferty „Ryneczku Lidla” produkty do niedawna sprzedawane wyłącznie w opakowaniach, takie jak cytryny, pomarańcze, grapefruity, mandarynki, włoszczyzna, pory, buraki, cebule, czosnek, kurkuma, aktualnie, są dostępne bez nich.

- Proces redukcji i wymiany opakowań plastikowych wymaga czasu, a realizacja założonych celów musi odbywać się stopniowo. Nasze zobowiązanie dotyczące redukcji plastiku w opakowaniach marek własnych ogłosiliśmy wiosną 2018 roku. Zobowiązujemy się zrealizować przyjęte cele do 2025 roku. Zmiana jest wielowymiarowa, a jej realizacja wiąże się nie tylko z identyfikacją nowych możliwości i surowców w zakresie opakowań, ale zapewnienia przy tym pełni bezpieczeństwa dla produktu, a także wygody dla konsumenta. Bardzo się cieszymy, że możemy już dziś podzielić się pierwszymi efektami naszych starań. Wspólnie powinniśmy troszczyć się o dobro naszej planety i brać je pod uwagę podczas codziennych wyborów zakupowych – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, comunications manager w Lidl Polska.

Wiosną tego roku sieć wprowadziła na rynek warzywa i owoce w opakowaniach biodegradowalnych oraz kompostowalnych przemysłowo.  Opracowana przez sieć technologia to opakowania, które są możliwe do kompostowania przemysłowego, dzięki użyciu do jego produkcji surowców pochodzenia roślinnego.

Kolejnym krokiem jest wycofanie ze wszystkich sklepów Lidl plastikowych naczyń jednorazowych. Dzięki temu już w bieżącym sezonie Lidl wyeliminuje kolejne ok. 140 ton plastiku.

 

Najnowsza kampania marketingowa Lidla jest wynikiem współpracy z GPD Agency - agencja odpowiada za strategię, kreację i produkcję. Pomysł na spot powstał w oparciu o zasadę prostego kontrastu i przeskalowania.

Z jednej strony podkreśla się działania indywidualnych ludzi, którzy bagatelizują swój wpływ na środowisko i nie dostrzegają efektu skali. Z drugiej strony problem, którego sobie nie uświadamiają, polega na tym, że takich „pojedynczych” ludzi, siatek i słomek są w Polsce miliony. Oprócz spotu agencja GPD Agency przygotowała komplet materiałów marketingowych do prasy i internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lidl w nowej kampanii podkreśla, że „mniej plastiku to więcej na radość z życia” (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk1
Piękna polszczyzna. Więcej na radość życia. Co to, sromotna grzybnio, znaczy?
odpowiedź
User
Michas
Już teraz butelki wody sugaro są tak cienkie ze przelewają się przez ręce
odpowiedź
User
Przechodzień
Pogratulować agencji pomysłu. Geniusz owej strategii powala, jak cios obuchem. Wszak to klienci odpowiadają za to, w co, kto i jak pakuje produkty. "Chcemy więcej plastiku!" - wszak każdy konsument się tego wprost domaga. "Żyć nie możemy bez plastiku!", słychać zewsząd. To w końcu my, klienci, wywozimy plastik na barkach i topimy w oceanach. Gdyby coś było nieczytelne - to jest sarkazm (wyjaśniam, bo jak widać poziom inteligencji dzisiaj bywa skrajnie różny). Ja, jako klient nie czerpię korzyści materialnych z tego, w co zapakowany jest produkt, natomiast producent i sieć handlowa - już tak. Gdyby nie narzucane przepisami normy do pakowania używano by pewnie odpadów radioaktywnych, byle więcej zarobić. Dzięki temu spotowi wyżej wymieniona sieć wykluczyła mnie z grona swoich klientów. Gdyby jednak uznać, że wypowiedzi "to tylko jedna torba/słomka/butelka" padają z ust producentów i handlowców, to w zasadzie wszystko byłoby na miejscu., bo decydentem nie jest w tym wypadku klient. Dobranoc Państwu.
odpowiedź