SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lifetube oferuje twórcom technologię AI do automatycznego tłumaczenia wideo

Sieć Lifetube rozpoczęła współpracę z ElevenLabs, startupem zajmującym się generowaniem naturalnego głosu ludzkiego w wielu językach w oparciu o sztuczną inteligencję.

ElevenLabs dysponuje autorską technologią pozwalającą generować treści mówione w 29 językach naturalnych. Do dyspozycji są gotowe głosy męskie i żeńskie, istnieje także możliwość próbkowania i sklonowania dowolnego głosu, którego nagranie zostanie przetworzone przez algorytm. Wygenerowany przez AI głos cechuje się naturalną intonacją i akcentem, wiernie oddaje emocje, pauzy i rytm wypowiedzi. Tak stworzona ścieżka dźwiękowa cechuje się wysoką jakością, pozostaje bardzo naturalna w odbiorze i jest niemal nie do odróżnienia od mowy naturalnej.

Lifetube postanowił wykorzystać technologię AI i nawiązał strategiczne partnerstwo z ElevenLabs, żeby zaoferować tę usługę swoim twórcom. Wykorzystując maszynowe generowanie mowy z próbki głosu w połączeniu z niedawno udostępnioną przez YouTube funkcją publikowania kilku ścieżek językowych dla jednego filmu, firma pomoże youtuberom dotrzeć do nowych, obcojęzycznych publiczności.

- Od dawna obserwujemy rozwój narzędzi opartych na sztucznej inteligencji i nie mieliśmy wątpliwości, że w którymś momencie wykorzystamy je na dużą skalę w naszej działalności. Zastosowanie technologii ElevenLabs jest dla nas strzałem w dziesiątkę. Doskonale wpisuje się w naszą filozofię wspierania talentów: chcemy, żeby zajmowali się tym, co umieją najlepiej i lubią najbardziej – tworzeniem treści. A my zrobimy wszystko, żeby te treści dla nich pracowały. Otwarcie się na nową publiczność z innych krajów przy właściwie zerowym zaangażowaniu ze strony twórców to prawdziwy game changer. Początek nowej epoki w tworzeniu treści wideo - mówi Marcin Pyć, head of network management w Lifetubie.

Obecnie realizowany jest pilotażowy projekt dla wybranych twórców. Jeśli testy przebiegną pozytywnie, technologia ElevenLabs zostanie udostępniona szerzej.

Lifetube zrzesza w swojej sieci wielokanałowej ponad 700 kanałów YouTube z 4 krajów. Ich dział managementu reprezentuje natomiast ponad 120 twórców działających na różnych platformach. 

Dołącz do dyskusji: Lifetube oferuje twórcom technologię AI do automatycznego tłumaczenia wideo

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Błotko
Najpierw tych twórców trzeba traktować jak partnerów, a nie jak... No właśnie, nijak ;)
odpowiedź